Ģimenes ārsts: Viņi ļoti gaidīja vakcīnu “Sputņik” 3

Ģimenes ārsts Andris Baumanis. Foto: Reinis Hofmanis

Latvijas sabiedrība patlaban sadalījusies divās daļās — tajos, kuri tic Covid-19, un tajos, kuri ne, intervijā žurnālam Ir saka ģimenes ārsts Andris Baumanis. Viņš norāda, ka otrajiem tā dažkārt jau ir kā reliģija — viņi mirs no koronavīrusa, bet teiks, ka Covid-19 nav. Ārsts uzskata, ka šajā situācijā daļēji pie vainas ir mūsu politiķu neveiksmīgā komunikācija ar sabiedrību.

Taču tā nav vienīgā kļūmīgā rīcība, kas novedusi pie situācijas, kad ik dienu aug ar Covid-19 sasirgušo skaits un slimnīcās ievietoto daudzums. Baumanis uzskata, ka milzīga kļūda bija Vakcinācijas biroja izveidošana un tā vadītāja izvēle, jo nevar vadīt sfēru, kurā īsti neorientējies, un ja esi cilvēks, kas nevar aiz sevis pavilkt sabiedrību. Bet Evai Juhņēvičai ir liela dūša joprojām palikt amatā, saņemt algu, lai gan sabiedrību motivēt vakcinēties mēnešiem ilgi nav izdevies.

Baumanis par vēl vienu kļūmi teic: “Daļa cilvēku svārstījās un joprojām svārstās, pateicoties pretrunīgajai informācijai, kuru sniedza politiķi. Vēl viena lieta — daļa politiķu, paši būdami vakcinēti, ar antivakcinācijas kampaņas palīdzību mēģina tikt Saeimā. Tas arī nav godīgi.”

Vaicāts, kāpēc nevakcinējas seniori, Baumanis atbild ar piemēru no savas ārsta prakses: “Vairumā gadījumu nevakcinētie ir krievvalodīgi cilvēki, kuri ļoti gaidīja vakcīnu Sputnik un dzīvo pavisam citā informatīvajā telpā. Pilnīgi citā! Varētu padomāt, ka informācija par to, ka Krievijā mirst ap 1000 cilvēku dienā, viņus mudinās potēties, bet arī tas neiedarbojas. Bet tas jau nav stāsts tikai par vakcināciju. Tās ir divas Latvijas sabiedrības daļas, kuras katra dzīvo ap savu asi.”

Vairāk lasiet žurnālā Ir šeit.

Ja vēlaties abonēt žurnālu Ir, spiediet šeit.

Komentāri (3)

Baiba Bicēna 28.10.2021. 20.16

Baumanis piemin arī kādu senu gadījumu Cēsīs, par kuru Atmodas laikā tika rakstīts, bet nu tas atkal piemirsts. Proti, skolnieces Daces Lielpēteres pašnāvība, līdz kurai viņu bija novedusi vajāšana skolā. Reizēm arī šādus notikumus vajag atgādināt.

+1
0
Atbildēt

0

Sskaisle 28.10.2021. 19.34

Starp citu, ja vakcinācijas biroja izveidošanas vietā būtu veselības ministrijas sadarbība ar ģ ā, tad arī tik smaga problēma nebūtu ar krievvalodīgajiem pensionāriem. Jo viņu ģimenes ārsti jau arī pamatā ir krievvalodīgie.

Atklājas viena politiķu kļūda pēc otras, sākas arī ražas laiks. Šodien 64 mirušie.

Un tiesājamo nebūs. Un tas būs pamats tam,lai tā turpinātu.

0
0
Atbildēt

1

  Vija Dzelme > Sskaisle 29.10.2021. 08.56

  Tas nav tik vienkārši: arī ģimenes ārsti gaidīja Sputņik un nemaz nebija noskaņoti sadarboties. Vēl šodien šī situācija daudzās vietās nav viennozīmīga. Interesanti, par ko šobrīd cīnās LĀB biedrības vadītāja Aizsilnieces kundze? Ko tiesāsim?!

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu