Brīvajā laikā

Καλώς ήρθατε να επισκεφθείτε! (Gaidām ciemos!)

Tūrisma nozare Grieķijā veido 18% no valsts kopprodukta un nodarbina vairāk nekā 900 tūkstošus cilvēku jeb piekto daļu darbspējīgo, tāpēc nav brīnums, ka šī Dienvideiropas valsts viena no pirmajām plāno atvērt savas robežas ārvalstu ceļotājiem. Turklāt Grieķija var priecāties, ka tai laikus izdevies savaldīt koronavīrusa izplatību, tāpēc saslimušo skaits bija salīdzinoši neliels. Jau maija vidū premjers Kirjaks Micotakis paziņoja, ka viesnīcas ārvalstu tūristiem tiks atvērtas no 15. jūnija, ja viesi ieradīsies caur Atēnu lidostu. Bet no 1. jūlija darbu atsāks arī Saloniku un Santorines lidostas.
Grieķi uzsver, ka vispirms bez ierobežojumiem drīkstēs ierasties tūristi no tām valstīm, kurās Covid-19 izplatība bija salīdzinoši maza vai rūpīgi kontrolēta. Tiek prognozēts, ka atļauja attieksies uz Vāciju, Balkānu valstīm, kā arī Baltiju. Šis saraksts tiks koriģēts, vērtējot aktuālo situāciju.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu