Ar diviem spārniem 1

Rudīte Losāne. Foto — Ieva Salmane
Laura Dumbere

Nesen ordinētā mācītāja Rudīte Losāne ģimeni un baznīcu salīdzina ar putnu, kam vajadzīgi divi spārni, lai lidotu. Viens ir vīrišķais, otrs sievišķais spārns. Pēc ilgu gadu kalpošanas Latvijā kā evaņģēlistei, mācītāja palīdzei un cietuma kapelānei, viņa ordinēta mācītājas amatā. Un, tēlaini izsakoties, nonākusi vanaga spārna ēnā
Viņas balss ir līdzīga Vairas Vīķes-Freibergas balsij. Ja aizvērsi acis, pat neuzminēsi, kura no šīm izcilajām sievietēm ar tevi runā. Tā ir klusa, bet noteikta balss, kas liek ieklausīties. 

27. oktobrī Rudīte Losāne Cīravas baznīcā tika svinīgi ordinēta par mācītāju. Ordināciju veica LELBĀL jeb Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca ārpus Latvijas. Tas notika pēc 20 gadus garas, uzticamas kalpošanas Latvijas Evaņģēliski luteriskajai baznīcai jeb LELB. Tagad Rudīte vairs nevar, kā līdz šim, vadīt dievkalpojumus Vangažu draudzē, kas piederīga LELB. Sieviešu ordinācija Latvijā ir tēma, par kuru, šķiet, vairs pat negribas runāt. Bet varbūt vajag? 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu