Maksātnespējas administratoru Sprūdu tiesa patur apcietinājumā 5

Apcietinātais maksātnespējas administrators Māris Sprūds tiek konvojēts uz tiesas sēdi Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā. Foto: Edijs Pālns, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa trešdien nolēma paturēt apcietinājumā bijušo maksātnespējas procesa administratoru Māri Sprūdu. Tiesa apcietinājuma nepieciešamību pārskatīs pēc diviem mēnešiem, ziņo LETA.

Trešdien tiesa sprieda, vai grozīt drošības līdzekli no amata atstādinātajam Sprūdam, kurš jau kopš 9. jūnija atrodas apcietinājumā. Par drošības līdzekļa maiņu lēma tiesnese Aiga Mieriņa.

Sprūda advokāts Jānis Rozenbergs lūdza tiesai atbrīvot viņa aizstāvamo pret drošības naudu. Viņš nekomentēja iespējamās drošības naudas apmēru, norādot, ka lieta tiek skatīta slēgtā sēdē, tādēļ tā informācija tur arī paliks. Viņš atkārtoti pauda nostāju, ka Sprūdam nav nepieciešamības palikt apcietinājumā, ziņo LETA.

Sprūdam apcietinājums tika piemērots 9.jūnijā, un līdzšinējie mēģinājumi panākt viņa atbrīvošanu beigušies neveiksmīgi.

Apcietinātais maksātnespējas administrators Māris Sprūds tiek konvojēts uz tiesas sēdi Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā, kur lems par viņam piemērotā drošības līdzekļa maiņu. Foto: LETA

Kriminālprocesa likums paredz, ka personai, kuru tur aizdomās vai apsūdz sevišķi smaga nozieguma izdarīšanā, apcietinājuma termiņš nedrīkst pārsniegt 24 mēnešus, no kuriem pirmstiesas procesā personu atļauts turēt apcietinājumā ne ilgāk par 15 mēnešiem. Šobrīd Sprūdam ir aizdomās turētā statuss, un nav zināms, kad policija nodos lietu apsūdzības uzrādīšanai.

Iepriekš tiesas sēdē piedāvāts Sprūdu izlaist brīvībā pret drošības naudu vai arī noteikt mājas arestu.

Sprūds uzskata, ka pret viņu sāktā lieta ir nepamatota.

Tiesa iepriekš arī noraidīja pieteikumu par drošības līdzekļa maiņu atstādinātajam maksātnespējas procesa administratoram Naurim Durevskim un paturēja viņu apcietinājumā.

Apcietinājumu toreizējiem maksātnespējas procesa administratoriem Sprūdam, Ilmāram Krūmam un Durevskim Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa kā drošības līdzekli piemēroja 9.jūnijā. Tai dienā tika apcietināts arī finansists Jorens Raitums, kuru policija jau pēc pāris dienām atbrīvoja, piemērojot viņam ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli.

Krūms no apcietinājuma izmeklēšanas interesēs tika atbrīvots 26.jūlijā.

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde sākusi divus atsevišķus kriminālprocesus. Vienā figurē Sprūds kopā ar Krūmu un Raitumu. Sprūdam un Krūmam tiek inkriminēta izspiešana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana, savukārt Raitumam tiek inkriminēta dalība izspiešanā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā. Trijotnes apcietināšana saistīta ar likvidējamo “Trasta komercbanku”.

Otrajā lietā figurē Durevskis. Viņš tiek turēts aizdomās par kukuļa izspiešanas mēģinājumu. Iepriekš tapa arī zināms, ka citā prokuratūras izmeklētā kriminālprocesā par iespējamiem pārkāpumiem uzņēmumu “Dzimtā sēta” un “Peltes īpašumi” maksātnespējas procesos starp aizdomās turētajiem ir Sprūds, viņa dzīvesbiedre maksātnespējas procesa administratore Ilze Gulbe, kā arī kādreizējais Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs, bijušais nacionālās apvienības ģenerālsekretārs Aigars Lūsis.

Komentāri (5)

Drosma 13.12.2017. 16.43

vai tiešām cietumos nevar bārdu nodzīt ? nu nehigiēniski taču
fuj , nepatīkami

+1
0
Atbildēt

2

  BardainaisSigne > Dusma 13.12.2017. 20.34

  Tavam dieveklim Rainim arī bij bārda,izrādās ka Rainis arī ir bijis nehigiēnisks.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  basta > Dusma 14.12.2017. 01.35

  Ar katru komentāru, krople, tu padari savu nāvi aizvien baisāku. Piedzīvosi vēl, kad no tavas mutes un nāsīm līdīs ārā tārpi.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Drosma > basta 14.12.2017. 10.56

  ak nabaga naciķu – kremļa trollēni – saldumiņi – nu bezspēkā te lādējās –

  mana tavi lāsti kā pīlei ūdens – viena sifiliķa murgi – traka suņa smilksti –

  žēlums par tādiem piemeklētajiem un tiesā paturētiem –

  0
  0
  Atbildēt

  0

basta 14.12.2017. 01.33

Bet loģiski, nav jau augsta ranga FSBešņika znots, ar kuru Vienotība atjaunoja darba attiecības, bet Maizītis iedeva pielaidi noslēpumiem, Magone. Sakiet vēl, ka tiesas, kas palaida brīvsolī Milušu, Lasmani, Stabiņu, Miķelsonu, Vaškeviču un Magoni, nekalpo čekai!

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu