Mācību "Zapad 2017" aktīvās fāzes laikā Latvijā provokācijas nav novērotas • IR.lv

Mācību “Zapad 2017” aktīvās fāzes laikā Latvijā provokācijas nav novērotas

32
Baltkrievijas armijas kara helikopteri Ka-52 kaujas mācību laikā "Zapad 2017". Foto: EPA/LETA

Mācības par noslēgtām varēs atzīt tikai pēc vienību atgriešanās dislokācijas vietās

Krievijas un Baltkrievijas mācību “Zapad 2017” aktīvās fāzes laikā Latvijā provokācijas nav konstatētas, taču mācības par noslēgtām varēs atzīt tikai pēc vienību atgriešanās dislokācijas vietās, norāda Latvijas Iekšlietu ministrijā un Aizsardzības ministrijā (AM).

Trešdien noslēdzas mācību aktīvā fāze, taču AM Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins aģentūrai LETA teica, ka mācības par noslēgtām varēs uzskatīt tikai brīdī, kad visas tajās iesaistītās bruņoto spēku vienības būs atgriezušās savās pastāvīgajās dislokācijas vietās. Ņemot vērā iesaistīto vienību apjomu, tas varētu prasīt vismaz mēnesi laika.

Galkins apstiprināja, ka ministrijā ir saņemta informācija par vairākiem incidentiem, tāpēc eksperti analizē to izcelsmi, lai pārliecinātos, vai tiem bijusi saistība ar kaimiņvalstu mācībām.

Tikmēr iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) kanāla “RīgaTV 24” raidījumā “Top 5” pauda cerību, ka armijas vienības atgriezīsies dislokācijas vietās, taču aktīvās fāzes laikā iekšlietu dienesti nav konstatējuši provokācijas, tāpēc viss bijis mierīgi.

Izskanējušo informāciju par to, ka īsi pirms “Zapad 2017” Kurzemē bija negaidīti traucējumi mobilo sakaru tīklos, vēl vērtējot eksperti. “Tagad apgalvot, ka tā bijusi provokācija, būtu bezatbildīgi,” uzsvēra ministrs.

Drošības policija (DP) turpinot veikt pretizlūkošanas darbu, taču, kā uzsvēra ministrs, austrumu pierobežas iedzīvotāji ikdienā diezgan labi informē Valsts robežsardzi par aizdomīgām personām, kas pārvietojas. “Dienesti strādā paaugstinātā gatavībā, tāpēc rūpīgi vēro aktīvistus, kas aizraujas ar militārās simulācijas aktivitātēm,” uzsvēra ministrs.

Jau ziņots, ka šodien noslēdzas Austrumeiropas valstu satraukumu izraisījušo Krievijas un Baltkrievijas mācību “Zapad 2017” aktīvā fāze, kura sākās 14.septembrī.

DP vērtējumā šo mācību aktīvā fāze uzskatāma par kulmināciju plašākam civilimilitāru mācību un sagatavošanās darbu kompleksam, kas veikts visa šā gada garumā, it īpaši septembrī.

 

Komentāri (32)

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu