SAB direktors: KNAB daudzas lietas ir apstājušās un nav darba rezultātu 29

Jānis Maizītis. Foto: Ieva Lūka, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Maizītis apstiprina, ka IeM valsts sekretārei Pētersonei-Godmanei liegta pieeja valsts noslēpumam

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ir “pārāk daudz peripetiju un pārāk maz darba rezultātu” darbu, intervijā TV3 raidījumam ”Nekā Personīga” teica Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktors Jānis Maizītis. Viņš atzina, ka birojā tagad esot “maz palicis, ar ko runāt”.

Ir darba virzieni, kurās daudzas lietas KNAB ir apstājušās, sacīja SAB vadītājs. ”Pārāk daudz peripetiju un pārāk maz darba rezultātu, bet to es vairāk kā saku kā pilsonis. Kā SAB vadītājs es varu teikt, ka mums ir ļoti svarīga sadarbība. Ik pa brīdim mēs arī redzam tos virzienu, kas neatbilst mūsu funkcijām – izlūkošana, pretizlūkošana, kur būtu nepieciešams tieši KNAB darbs. Jā, ko tur liekuļot. To mēs neredzam. Tur ir virzieni, kurās daudzas lietas ir apstājušās,” skaidroja Maizītis.

Darbs KNAB nenotiek vairākās valstiski svarīgās sfērās, turklāt birojā esot ”maz ir palicis, ar ko runāt”, teica Maizītis. ”No biroja ir ļoti daudzi aizgājuši. Daudz kas ir jāveido no jauna,” skaidroja SAB vadītājs, neprognozējot, vai KNAB kompetenci iespējams, atgūt, jo svarīgs būs ”jautājums, no kurienes nāk darbinieki, kuri var visu to izdarīt”.

Maizītis intervijā apliecināja, ka Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretārei Ilzei Pētersonei-Godmanei pašlaik nav tiesību strādāt ar valsts noslēpumu, citē aģentūra LETA. Viņš nekomentēja, kādā stadijā ir pārbaude, taču uzsvēra – personām intervijās tiek uzdoti tādi jautājumi, lai persona saprastu, kas varētu būt pamats, kādēļ liegts darbs ar valsts noslēpumu.

Personai, par kuru lēmums vēl nav pieņemts, tiek izskaidroti iemesli. Personai ir tiesības sniegt paskaidrojumu par šo kopsavilkumu un pēc tam jau tiek pieņemts lēmums, norādīja Maizītis. Viņš gan atzina – amatpersonas, kurām atņemta pielaide valsts noslēpumam, aizstāvoties publiski pēc tam mēdzot melot.

Viņš atgādināja, ka uzņēmums “Latvijas gāze” ir atvēris “savas laipnās darba devēja durvis vairākām bijušajām amatpersonām, kurām ir liegts darbs ar valsts noslēpumu”. Viņaprāt, būtu pareizi daudz stingrāk ierobežot amatpersonas, lai šādas situācijas neveidotos.

Komentāri (29)

rolex replica 28.05.2021. 14.00

… [Trackback]

[…] Read More here on that Topic: ir.lv/2017/05/14/sab-direktors-knab-daudzas-lietas-ir-apstajusas-un-nav-darba-rezultatu/ […]

0
0
Atbildēt

0

a very good fake movie rolex 25.04.2020. 03.29

… [Trackback]

[…] Information to that Topic: ir.lv/2017/05/14/sab-direktors-knab-daudzas-lietas-ir-apstajusas-un-nav-darba-rezultatu/ […]

0
0
Atbildēt

0

สินเชื่อ 17.08.2019. 05.17

… [Trackback]

[…] Find More on to that Topic: ir.lv/2017/05/14/sab-direktors-knab-daudzas-lietas-ir-apstajusas-un-nav-darba-rezultatu/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu