Caur Latvijas bankām izplūduši pasaulē lielākā autortiesību pirāta ieņēmumi • IR.lv

Caur Latvijas bankām izplūduši pasaulē lielākā autortiesību pirāta ieņēmumi

22
Attēls no autortiesību pirātisma vietnes "Kickass Torrents".

KAT ik mēnesi apmeklē vairāk nekā 50 miljoni cilvēku, apsteidzot “Pirate Bay” un līdzīgas vietnes

Pasaulē lielākās interneta autortiesību pirātisma vietnes “Kickass Torrents” (KAT) ieņēmumi plūduši arī caur Latvijas bankām, liecina ASV izmeklētāju dokumenti.

Kā vēsta portāls “rus.lsm.lv”, KAT sāka darbību 2008.gadā un pakāpeniski kļuva par vienu no lielākajām nelegālo failu apmaiņas vietnēm, kur, neievērojot autortiesības, pieejama mūzika, filmas, televīzijas raidījumi, grāmatas elektroniskā formātā un cits saturs. KAT ik mēnesi apmeklē vairāk nekā 50 miljoni cilvēku, apsteidzot “Pirate Bay” un līdzīgas vietnes, vēsta LETA.

KAT lielākos ieņēmumus guvis no reklāmas, un pēdējā gada laikā pirātiskās vietnes ieņēmumi sasnieguši 22,3 miljonus dolāru. Kā apgalvo ASV izmeklētāji, laikā no pagājušā gada augusta līdz šā gada martam caur kontiem Latvijā pārskaitīti vairāk nekā 28 miljoni eiro.

Izmeklētāji KAT finanšu mehānismu sāka pētīt pagājušā gada rudenī, bet novembrī lietā parādījās pēdas, kas veda uz Latviju.

Portāls ziņo, ka aģents, pārstāvot kādu it kā reāli eksistējošu informācijas tehnoloģiju jomā strādājošu uzņēmumu, nosūtīja KAT paziņojumu ar vēlmi vietnē izvietot reklāmu, pēc kā sākās sarakste, kuras rezultātā decembrī tika nosaukta cena – 300 ASV dolāru dienā, kā arī norādīts konta numurs, uz kuru pārskaitīt šo naudu, – Latvijas komercbankā “Reģionālā investīciju banka”. Konts bankā atvērts uz kompānijas “GA Star Trading Ltd.” vārda, kuras juridiskā adrese ir ofšorā – Belizā.

Tad notikusi arī atkārtota sarakste, un arī šajā gadījumā norādīts konts Latvijas komercbankā “Reģionālā investīciju banka”. Vēlāk rekvizīti mainījušies un samaksu par reklāmu lūgts veikt uz “AS Eesti Krediidipank, account number *6107” uz Lielbritānijā reģistrētās “Glomeratus LTD” vārda. “Eesti Krediidipank” ir struktūrvienība arī Latvijā, taču no dokumenta nevarot saprast, vai runa ir par kontu šajā struktūrvienībā, vai arī bankas galvenajā mītnē Igaunijā.

Saskaņā ar savstarpējās palīdzības lūgumu izmeklētāji nosūtījuši pieprasījumu Latvijas kolēģiem un saņēmuši banku izrakstus, kas ļāvuši pateikt, cik lielā mērā izmantotas Latvijas bankas.

ASV izmeklētāji lūguši tiesu izsniegt orderi, lai uzliktu arestu kontam komercbankā “Reģionālā investīciju banka”. Izmeklēšanā secināts, ka no pagājušā gada 28.augusta līdz šā gada 10.martam uz šo kontu pārskaitīti līdzekļi kopumā 28 411 357 eiro apmērā. Tiesa, 10.martā šajā kontā bija atlikuši vien 14 656 eiro.

 

Komentāri (22)

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu