LNB atklās izstāžu ciklu "Patība. Latvijas laikmetīgās mākslas vēsture" • IR.lv

LNB atklās izstāžu ciklu “Patība. Latvijas laikmetīgās mākslas vēsture”

28
Publicitātes attēla autors Ojārs Pētersons

Pirmajā izstādē Ausekļa Baušķenieka, Lienes Mackus darbi un LNB krājuma materiāli

Ceturtdien, 9.oktobrī plkst.17 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Mākslas un mūzikas centrā tiks atklāts 12 izstāžu cikls “Patība. Latvijas laikmetīgās mākslas vēsture”, kas ilgs līdz 2015.gada oktobrim. Cikla pirmā izstāde veltīta Ausekļa Baušķenieka gleznām no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) kolekcijas, kā arī jauniem Lienes Mackus darbiem un LNB krājuma materiāliem. 

Projekta “Patība. Latvijas laikmetīgās mākslas vēsture” izstāžu ciklā būs redzami Latvijas laikmetīgās mākslas klasiķu darbi, kas pārsvarā iegūti no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma. Tāpat tiks izstādīti aktuāli strādājošu mākslinieku darbi, kuru daiļrades kāda šķautne tematiski vai stilistiski sasaucas ar attiecīgā klasiķa mākslu. Izstāžu pamatu veidos grāmata “Patība. Personības ceļā uz laikmetīgo mākslu. Padomju Latvijas 60.-80.gadi”, kuru sagatavojusi Helēna Demakova. 

“Unikālais izstāžu cikls cieši saistīts ar bibliotēkas pamatmisiju – līdzās mākslas darbiem sniegt iespēju iepazīties arī ar plašu literatūras klāstu – grāmatām, izstāžu katalogiem, enciklopēdiju šķirkļiem – par izstādes māksliniekiem,” akcentē LNB Mākslas un mūzikas centra vadītāja Ilze Egle. “Šī projekta nākotnes vektors ir jaunradīti darbi un par izstādēs dalību ņemošajiem māksliniekiem apkopotā literatūra, kas ir grāmatu formātā. Mūs sagaida daudzi pārsteigumi – gan mākslas darbu, gan teorētisko apceru nozīmē. Kopā 12 izstāžu cikls veido it kā vienu lielu mākslas skati, kura beigsies ar nopietnu katalogu, kuram būtu jāparāda mākslas mantojuma un šodienas mijiedarbība,” atzīmē izstāžu cikla kuratore un idejas autore Helēna Demakova. 

Izstāžu cikla laikā LNB Mākslas un mūzikas centrā katru dienu tiks demonstrētas studijā “Platforma Film” nesen tapušas filmas par latviešu laikmetīgās mākslas klasiķiem, kā arī citas kinolentes par laikmetīgās mākslas klasiķiem. Vairak informācijas bibliotēkas mājas lapā

Komentāri (28)

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu