Par IR

Žurnāls “Ir” un portāls ir.lv ir neatkarīgs medijs, kas apvieno žurnālistiku un kopienas komunikāciju. Ir.lv un nedēļas žurnāla “Ir” īpašnieks ir AS “Cits medijs”. Uzņēmums dibināts 2010.gada sākumā ar mērķi veidot jaunu un kvalitatīvu mediju piedāvājumu Latvijas un plašākai sabiedrībai. Šobrīd AS “Cits medijs” izdod arī žurnālus “Ir Nauda”, “Domuzīme”, iknedēļas raidierakstu “Šķiltava”, aktuālo ziņu vēstkopu “Ir Svarīgākais” un piedāvā izaugsmes darbnīcas, izzinošas bērnu nometnes un kultūras ceļojumus.

Kopš darbības uzsākšanas žurnāls “Ir” izpelnījies lasītāju atsaucību, deviņu darbības gadu laikā sasniedzot vairāk kā 70 000 kopējo auditoriju. Inovatīvie risinājumi, ko “Ir” izmanto sava zīmola veidošanā, guvuši izcilu atzinību arī starptautiskā līmenī.

AS „Cits medijs” padomes priekšsēdētājs ir Pauls Raudseps, žurnālists ar 25 gadu pieredzi. Padomē darbojas arī kultūras menedžere Ilze Gulēna, uzņēmēji Jānis Kuļikovskis un Pēteris Tērmanis, kā arī Mārtiņš Vaivars, jauniešu debašu kustībā QUO Tu domā izveidotājs un uzņēmējs. 

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs ir Edgars Arnītis. Valdē darbojas arī izdevniecības galvenā redaktore Nellija Ločmele un Ir Notikumi projektu vadītāja Linda Kovaļevska.

Pauls ir viens no laikraksta „Diena” dibinātājiem, kas tajā darbojies no 1991. līdz 2009.gadam kā galvenā redaktora pirmais vietnieks, „Diena.net” direktors un beidzot (no 2001.gada) kā komentāru lapas redaktors. Dzimis ASV, 1990.gadā atbrauca uz Latviju, lai strādātu Latvijas Tautas frontē, pēc tam palīdzēja izveidot Augstākās Padomes informācijas centru un bija tā vadītāja vietnieks. Pēc izglītības vēsturnieks, saņēmis bakalaura grādu Hārvarda universitātē un maģistra grādu Indiānas universtitātē.

Nellijai ir ilgstoša pieredze  žurnālistikā un mediju vadībā. Nellija ir rakstījusi par politiku laikrakstā „Neatkarīgā Cīņa” un „Diena” (1992-2000), kā galvenā redaktore izveidojusi sabiedriskās politikas portālu „politika.lv” (2001-2006), bijusi AS „Diena” reģionālo laikrakstu grupas galvenā redaktore un direktore (2006-2008) un izdevniecības „Dienas mediji” galvenā redaktore (2009).

AS „Cits medijs” akcionāri:

Aigars Rostovskis, uzņēmējs

Aivars Ozoliņš, žurnālists

Anda Burve–Rozīte, žurnāliste

Andrejs Vasiļjevs, IT speciālists

Anita Liepiņa, MA 1961 Modernās valodās. Maizes darbs bija mācīt franču un itāļu valodu. Tagad tulko.

Arts Klints, IT profesionālis un uzņēmējs

Dace Salmane, reklāmas pārdošanas vadītāja

Dace Smildziņa, redaktore

Edgars Arnītis, valdes priekšsēdētājs, izpilddirektors

Guntis Liepiņš, B.Eng.Sc. 1960, 30 gadus strādājis IBM, viens no apgāda Ceļinieks dibinātājiem.

Ilze Gulēna, angļu valodas un literatūras zinātniece, strādājusi Kanādā, Francijā, Vācijā, Latvijā

Ints Siliņš, bijušais ASV vēstnieks Latvijā

Jānis Kulmanis, redaktors

Jānis Kuļikovskis, uzņēmējs

Justs Karlsons, zvērināts advokāts Latvijā un ASV, viesnīcas “Hotel Bergs” īpašnieks

Linda Kovaļevska, valdes locekle, pasākumu projektu vadītāja

Līvija Kuļikovska, uzņēmēja

Māra Eferte Dole, mūziķe

Māris Diņģelis, redaktors

Mārtiņš Duhms, uzņēmējs un bijušais Amerikas latviešu apvienības valdes priekšsēdis

Nellija Ločmele, izdevniecības „Ir” galvenā redaktore

Pauls Raudseps, A/S “Cits medijs” padomes priekšsēdētājs, žurnālists

Pēteris Tērmanis, atgriezies Latvijā 2003.gadā, Lielbritānijā strādājis starptautiskos uzņēmumos un arī paša dibinātā uzņēmumā

Sanita Jemberga, žurnāliste

Voldemārs Dūdums, reklāmas virtuozs

Voldemārs Gulēns, ārsts

Visi “Ir” akcionāri ir parakstījuši ētikas kodeksu, kurā apliecina uzticību redakcionālās neatkarības un ētiskas uzņēmējdarbības principiem. “Ir” akcionāru bāze ir plaša, un saskaņā ar akcionāru savstarpējo vienošanos, nevienam nevar piederēt vairāk par 25% daļu.

Galvenā redaktore: Nellija Ločmele
Tālrunis: +371 29473690
e-pasts: [email protected]
Twitter: NellijaL

Medija saturu veido spēcīga žurnālistu komanda:

Pauls Raudseps, Aivars Ozoliņš, Māra Miķelsone, Agnese Meiere, Baiba Kļava, Ieva Puķe, Laura Dumbere, Marija Leskavniece, Alise Zita Zeidaka, Jana Altenberga, Ieva Jakone, Anda Burve–Rozīte, Ernests Kļaviņš, Māris Bišofs.

Žurnāla izpildredaktori: Dace Smildziņa un Māris Diņģelis

Tehniskais redaktors: Jānis Kulmanis

Mākslinieks: Krišs Salmanis

Dizaina koncepta autori: Armands Leitis un Miķelis Baštiks