Šadurskis vēršas Ģenerālprokuratūrā pret Ždanoku 24

Tatjana Ždanoka. Foto: Jānis Saliņš F64

Ždanokas darbības jāvērtē kā apzināta darbība pret Latvijas konstitucionālo iekārtu un neatkarību

Eiropas Parlamenta deputāts Kārlis Šadurskis (Vienotība) vērsies Ģenerālprokuratūrā, lūdzot ierosināt kriminālprocesu un saukt pie atbildības eiroparlamenta deputāti Tatjanu Ždanoku par dalību un darbību organizācijās, kuru mērķis ir atjaunot PSRS, tādejādi faktiski vēršoties pret Latvijas Republikas konstitucionālo iekārtu un valsts neatkarību, informēja Šadurska padomnieks Mārtiņš Langrāts.

Ždanokas aktivitātes un dalība organizāciju pasākumos, kuru darbības mērķis ir panākt PSRS atjaunošanu, ir jāvērtē kā apzināta darbība pret Latvijas konstitucionālo iekārtu un neatkarību, uzskata Šadurskis.

Ir.lv pirmdien jau rakstīja, ka Ždanoka kā EP deputāte marta sākumā piedalījās Krievijas komunistiskās organizācijas “Sutj vremeņi” ārkārtas kongresā. Šī organizācija vēlas atjaunot PSRS.

Deputāts norāda, ka viena no organizācijām, ar kuru aktīvi sadarbojas Ždanoka, ir kustība Krievijā “Sutj vremenji”, kuras pamatdokuments, manifests, nepārprotami vēsta mērķi atjaunot Padomju Sociālistisko Republiku Savienību visā tās integritātē, kas iekļauj arī Latvijas Republiku. Organizācijas atzars darbojas arī Latvijā. Ar kustību saistītajās interneta vietnēs atklāti tiek izmantota un slavināta PSRS simbolika un citi materiāli, kas saistāmi ar genocīdu pret cilvēci.

Kustība ir izveidota 2011.gada augustā. Šadurskis norāda, ka publiski pieejamā informācija liecina, ka Ždanoka ir piedalījusies vismaz divos šīs organizācijas pasākumos. Viens no tiem notika pavisam nesen, 2.martā, Kostromas apgabala Aļeksandovskas ciemā Krievijas Federācijā. Pasākuma mērķis bija plānot un veikt darbības, lai atbalstītu Krievijas Federāciju, neatkarīgās Ukrainas teritorijas – Krimas pussalas – okupācijai.

Šadurskis pauž aizdomas, ka arī citas sabiedriskās organizācijas, kurās darbojas Ždanoka, ir tikai aizsegs, lai plānotu un virzītu idejas par PSRS atjaunošanu, sabiedrisku nemieru plānošanu un organizēšanu bijušajā PSRS teritorijā, kā arī darbībām, kas vērstas pret Latvijas konstitucionālo iekārtu un valsts neatkarību.

“Mēs visi esam liecinieki, ka totāli meli, faktu falsifikācija un propaganda ir Kremļa režīma instrumenti neatkarīgu valsts teritoriju okupācijai. Vai tā ir nejaušība, ka Ždanokas publiskās aktivitātes un darbības Eiropas Parlamentā sakrīt ar Krievijas propagandu? Vai Ždanokas aktivitātes aprobežojas tikai ar publiski redzamo?” vaicā Šadurskis.

Politiķis pauž pārliecību, ka Latvijas Republikas tiesībsargājošās iestādes nopietni izvērtēs ne tikai jau publiski zināmo informāciju, bet arī rūpīgi izmeklēs citas iespējamās aktivitātes un darbības, kas vērstas pret Latvijas konstitucionālo iekārtu un valsts neatkarību.

“Ar bažām raugos uz šo XXI gadsimta sērgu. Tas ir bīstams cilvēces vīruss, kas iznīcina brīvību, pārņem un pakļauj. Mūsu pašu rokās ir iespējas apturēt vīrusa izplatību Latvijā. Sabiedrības atsauksme ir plaša, kad klajā nāk fakti par vardarbību pret lolojumdzīvniekiem vai kad jāmeklē spaisa tirgoņi. Taču bīstamās tendences, kad tiek zaimoti valsts simboli, tieši vai netieši aicina gāzt valsts varu, atjaunot PSRS, ikvienam ir jāvērtē tikpat atbildīgi un jārīkojas, lai neļautu sērgai izplatīties. Savu valsti un zemi mēs varam sargāt un stiprināt paši,” uzsver Šadurskis.

Arī Saeimas deputāts Vilnis Ķirsis (RP) pirmdien nosūtījis vēstuli Eiropas Parlamenta (EP) Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības grupai, aicinot izslēgt Ždanoku no šīs politiskās grupas, jo viņa klaji aizstāv Krievijas agresiju pret Ukrainu.

 

Komentāri (24)

janis17 18.03.2014. 16.26

Beidzot kāda reāla rīcība!

Visu cieņu!

+12
-2
Atbildēt

1

Gaisma; Enģelis 18.03.2014. 16.40

:Ločmelis

Jūs visu zinat, interesanti, vai Latvijas drošības iestādes ir noskaidrojušas tipus, kas 1991. gadā zem pseidonīmiem rakstīja komunistiskajā avīzē “Cīņa”?! Kā tur viņus sauca – T.Irbītis, P.Nokalnītis u.c.

+8
0
Atbildēt

3

cheszz 18.03.2014. 20.57

Izrādās, Ždanoka bijusi arī kā Eiroparlamenta novērotāja (pēc pašas teiktā) tā dēvētajā Krimas referendumā. Vakar gozējās PTP kanālā un stāstīja par svētku atmosfēru Krimā. Izpļāpājās, ka balsot nākuši arī tādi, kuru neesot bijis sarakstos, taču nekādu pārkāpumu balsošanā neesot bijis. Protams, viņa pievienojās pārējiem raidījuma dalībniekiem, nosodot “fašismu” Ukrainā, Latvijā un citur.

+6
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu