''Saskaņai'' dāsni ziedo Karginam pietuvinātie 29

Lita Krone, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Partija naudu saņem līdz ar ''Parex'' sadalīšanu kavējošo grozījumu nonākšanu Saeimā

Dažas dienas pēc bijušo ''Parex'' īpašnieku interesēs ''Saskaņas centra'' (SC) Saeimā iesniegtajiem, bankas restrukturizāciju kavējošajiem Kredītiestāžu likuma grozījumiem dāsnus ziedojumus no Valerijam Karginam pietuvinātām personām saņēmusi partija “Saskaņa”, kuras dibinātājs ir SC. Par to svētdien vēsta Latvijas televīzijas raidījums ''De facto''.

26.aprīlī 10 000 latu “Saskaņai” ziedojis bijušais ''Parex'' augsta līmeņa darbinieks, tagad Kargina dēla vadītā uzņēmuma “MiniCredit” padomes loceklis Andris Riekstiņš. Dienu vēlāk 9000 šai pašai partijai atvēlējis Kargina dēls Rems, un vēl pēc trim dienām tikpat ''Saskaņai'' pārskaitījusi Kargina dzīvesbiedre Anna Barinova.

SC frakcijas un ''Saskaņas'' līderis Jānis Urbanovičs partijas atkarību no ziedotājiem noliedz, sakot – likuma grozījumi tapuši, lai neļautu valdībai izsaimniekot banku. Kā ziņots, tie liegtu īstenot valdības, starptautiskā konsultanta un, visticamāk, Eiropas Komisijas atbalstīto restrukturizāciju, kas paredz atdalīt ''Parex'' labos un bezcerīgos aktīvus atsevišķos uzņēmumos, lai saglabātu strādāt spējīgo bankas daļu un atgūtu valsts ieguldījumus tās glābšanā.

''Parex'' bankas prezidents Nils Melngailis teic, ka valstij nāktos ieguldīt vēl 100 miljonus latu, lai uzturētu pie dzīvības nesadalītu banku, un pēc tam šos ieguldījumus diez vai izdosies atgūt.

Jau ziņots, ka pēc restrukturizācijas bijušo īpašnieku Kargina un Viktora Krasovicka ieguldījumi, visticamāk, nonāktu ''sliktajā'' daļā. Kā informē ''De facto'', Valerijs Kargins, viņa dēls Rems Kargins, Krasovickis un viņa dzīvesbiedre Ņina Kondratjeva, spriežot pēc “Parex bankas” pēdējo gadu pārskatiem, noguldījuši ievērojamas summas bankas subordinētajā kapitālā, visticamāk, slēpjoties zem vārda “privātpersona” 2009.gada bankas pārskatā. Kopējā viņu ieguldījumu summa varētu būt 36 miljoni latu, kas tiem pērn no valstij piederošās bankas procentos nesuši 4,8 miljonus latu.

Komentāri (29)

mary75 30.05.2010. 22.50

Viss tas kopīgs SC un ĀŠ pēdējais balsojums pret parex restrukturizāciju ir pret EK un PB nostādnēm un valstij, kā zināms, var izmaksāt miļjardu, toties ļauj Karginam un Co arī turpmāk saglabāt savus ieguldījumus un saņemt savus procentus, nezinu, kādam īpatnim jābūt, laiAŠ un Urbanovicam ticētu vairāk, nekā EK un PB.
Par izsaimniekošanu – var tikai pasmieties, parex bija izsaimniekots tad, kad Godmanis ar Slakteri to pārņēma, pie kam uz tik dīvainiem un valstijneizdevīgiem noteikumiem.

+17
-1
Atbildēt

4

  ievuliitis > mary75 31.05.2010. 10.59

  Ja tev teiks – bez 100 miljoniem miljards, tas mainīs lietas būtību?

  0
  0
  Atbildēt

  0

  v-auto > mary75 31.05.2010. 10.56

  Jaa, protams, iespeejami daudzi scenaarija, bet tas tomeer nav “kaa zinaams”, zinaams buus tad kad notiks, shodien ir tikai pieneemumi, arii par tiem 100milj.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  mary75 > mary75 31.05.2010. 10.48

  100 miļjoni būtu tūlīt jāliek klāt, lai banka atbilstu standartiem, un rā nebūtu jāslēdz.
  Bet miļjards vai tuvu tam ir tas, ko valsts bankā jau ielikusi, un, ja banku nesadalīs un labo daļu nepārdos, arī to var zaudēt.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  v-auto > mary75 31.05.2010. 10.30

  Par to 1 miljardu man gan nekas nav zinaams, esmu dzirdeejis par iespeejamiem 100 milj., bet tas ka shie likuma groziijumi smird, looti ciniski smird, tas gan ir fakts. Varbuut beidzot LB un Kruumanes kundze vareetu teikt kaadu skalaaku vaardu un padomaat arii par valsti, ne tikai savaam labi apmaksaatajaam vietaam.

  +3
  0
  Atbildēt

  0

buchamona 30.05.2010. 22.02

SC frakcijas un ”Saskaņas” līderis Jānis Urbanovičs partijas atkarību no ziedotājiem noliedz, sakot – likuma grozījumi tapuši, lai neļautu valdībai izsaimniekot banku…
”Parex” bankas prezidents Nils Melngailis teic, ka valstij nāktos ieguldīt vēl 100 miljonus latu, lai uzturētu pie dzīvības nesadalītu banku, un pēc tam šos ieguldījumus diez vai izdosies atgūt…. +++ Un, kam lai tagad tic? :))) Bet, ja nopietni – nespēju es noticēt Jānim Urbanovičam.

+13
-1
Atbildēt

0

a_oleinika 31.05.2010. 00.12

Eh, Jāni, Jāni…

+5
-1
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu