Foto — FIBA
Latvijas U-16 vīriešu basketbola izlase triumfējusi Eiropas čempionātā, kļūstot par pirmo Latvijas jaunatnes izlasi, kas izcīnījusi šādu titulu
75:69
Finālspēles rezultāts pret Franciju. Pērn mūsu jauniešu vienība piedzīvoja sakāvi pret frančiem ar rezultātu 66:90 cīņā par 5. vietu.
Latvijas U-16 basketbola izlase līdz šim tikai vienu reizi ir cīnījusies par medaļām. Tas notika 2014. gadā, kad izlase zaudēja Francijai un palika otrie — komandā spēlēja Kristers Zoriks, Rodions Kurucs, Artūrs Strautiņš un Roberts Blumbergs.
No kurienes nāk 12 izlases spēlētāji
Seši no viņiem jau spēlē ārvalstu klubos ASV, Itālijā, Spānijā un AAE.
Ir sasniegts pats augstākais mērķis, kādu vien varēja sasniegt. Tas viss nāca ar smagu darbu vasaras gaitā. Apkārt bija pareizie cilvēki, un mēs bijām kā puzlītes gabaliņi, kas veidoja vienu lielu bildi. Pēc uzvaras pār Spāniju personīgi man bija pārliecība, ka mēs varam būt pirmie vēsturē, kas to izdara. Tā bija ekstra motivācija,