Ģenerālprokurors atcēlis SAB lēmumu Tutinam nepiešķirt pielaidi valsts noslēpumam

  • Ir redakcija
  • 31.01.2018
12.Saeimas deputāts Jānis Tutins. Foto: Edijs Pālens, LETA

12.Saeimas deputāts Jānis Tutins. Foto: Edijs Pālens, LETA

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers atcēlis Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lēmumu, ar kuru partijas "Saskaņa" Saeimas deputātam Jānim Tutinam (S) tika liegta iespēja iepazīties ar valsts noslēpumu, līdz ar to arī apgrūtināts darbs Saeimas Nacionālās drošības komisijā, šodien vēsta laikraksts "Neatkarīgā Rīta Avīze".

Gadījumi, kad ģenerālprokurors atceļ SAB lēmumu, ir ārkārtīgi reti. Prokuratūra norāda, ka tas apliecinot, cik ļoti detalizēti un izsvērti ir biroja lēmumi par liegumu iepazīties ar valsts noslēpumu saturošu informāciju, taču, izvērtējot SAB atteikumu attiecībā uz Tutinu, prokuratūrai radušās šaubas par tā pamatotību un birojam uzdots veikt papildu pārbaudes.

Laikraksta rīcībā esošā neoficiāla informācija liecina, ka Tutinam būs jāiztur tā dēvētā melu detektora jeb poligrāfa pārbaude.

Jaunākajā žurnālā