Pārslodze uz ceļiem vai šoferu nihilisms – kas rada lielākos negadījumu riskus?

  • Jānis Abāšins
  • 25.09.2024
Avārijas vieta 2023.gada uz Vidzemes šosejas pie Melturiem, kur notika sadursme starp kravas automašīnām. Foto - Paula Čurkste, LETA

Avārijas vieta 2023.gada uz Vidzemes šosejas pie Melturiem, kur notika sadursme starp kravas automašīnām. Foto - Paula Čurkste, LETA

Lai gan ceļu satiksmes negadījumu skaits pēdējos gados nedaudz, bet tomēr samazinās, Latvija uz kopējā Eiropas Savienības fona aizvien izceļas ar smagiem negadījumiem un bojā gājušo skaitu uz ceļiem. Negadījumu iemesli ir ļoti dažādi, taču lielā mērā situāciju pasliktina mūsu braukšanas kultūra, nihilisms un nesodāmības sajūta, kas savienojumā ar pārslodzi uz Pierīgas ceļiem un reto policijas klātbūtni uz ceļiem rada paaugstinātu risku.

Carlsberg 0.0 atbildīgas braukšanas indeksa dati liecina, ka 65% autovadītāju vismaz reizi bijuši iesaistīti ceļu satiksmes negadījumā, 30% no viņiem – pat vairākkārtīgi. Kopumā statistika liecina, ka gandrīz katrs autovadītājs desmit gadu laikā iekļūst vismaz vienā negadījumā, par laimi – visbiežāk tās ir nelielas sadursmes bez cietušajiem. Neraugoties uz to, ir jāturpina strādāt, lai samazinātu negadījumu statistiku, jo no kopējā skaita izriet smagie negadījumi, kuros ir cietušie un pat bojāgājušie.

Jaunākajā žurnālā