
Ilustratīvs attēls
Mūsdienu pasaule ir attīstījusies tik tālu, ka ir gatava risināt gandrīz jebkuru problēmu. Neviens kalns vairs nav par augstu, neviena mistērija - neatrisināma. Bet pat šajā šķietami utopiskajā realitātē ir savi trūkumi, proti, bieži vien cilvēki piemirst par lietām, kas liekas mazāk steidzamas, un par lietām, kurām vēl nav redzamas un traģiskas sekas.
Tās tiek atliktas malā, un cilvēki, kas par šīm lietām jau savlaicīgi padomā un rūpējas, lai izvairītos no sekām, tiek uzskatīti par vājiem un nepatstāvīgiem. Tomēr tieši šīs realitātes dēļ viens no pieciem cilvēkiem šajā pasaulē piedzīvo mentālās veselības problēmas. Šī problēma ir kā nezāle - tā jārauj ārā jau saknē.
Ikkatras nezāles augšana, protams, atkarīga no vides - grūti cīnīties pret nezāli, kas mitinās citu pilnīgi nekaitīgu augu lokā. Tas, kādu vidi mēs ik dienas izvēlamies radīt, nosaka to, vai un kad tiks atklāta problēma, kad tā tiks risināta un cik ilgi ar to būs jāsadzīvo. Lai varētu šos nelabvēlīgos apstākļus, mentālās veselības gadījumā - stigmatizāciju, novērst, ir jautājums: “Kādi ir cēloņi?’’