Ceļojuma drošība - no licencēta tūroperatora izvēles līdz aptieciņai

  • Vitālijs Puķīts
  • 04.07.2024
Ilustratīvs attēls no Pixabay.com

Ilustratīvs attēls no Pixabay.com

Jaunākās tendences apliecina, ka iedzīvotāji ceļojumus pārsvarā iegādājas digitālajā vidē, ceļotāju paradumi šajā ziņā aizvadītajos gados ir strauji mainījušies. Reizēm saskaramies ar klientiem, kurus interesē lētāka ceļojumu cena, tiek norādīts līdzīgs ceļojums par zemāku cenu, bet izrādās, ka minētais tūrisma pakalpojuma sniedzējs nav saņēmis speciālo atļauju jeb licenci un nav reģistrēts tūrisma pakalpojumu sniedzēju datubāzē.

Pozitīvi, ka, pateicoties Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) pastiprinātām aktivitātēm, nelegālu tūrisma pakalpojumu sniedzēju skaits samazinās. Ceļotājiem ieteiktu apzināties riskus un iespējamās sekas, ceļojot ar nelicencētu tūrisma pakalpojumu sniedzēju.

Digitālā vide ļauj izvietot reklāmu jebkurā valstī, jebkurai auditorijai un jebkurā valodā. Redzams, ka cilvēki bieži vien īpaši neiedziļinās niansēs, kas ir šīs reklāmas īstais labuma guvējs. Visizplatītākais nelicencēto tūrisma pakalpojumu sniedzēju paņēmiens ceļotāju piesaistei ir zema cena un apgalvotais, ka galamērķī ceļotāju sagaidīs vietējais “gids”. Saprotams, ka cilvēka izvēli ietekmē iespēja izdevīgi iegādāties ceļojumu un teiktais, par to, ka ceļojuma laikā palīdzēs vietējais gids. Neapšaubu, ka tas ir kāds vietējais iedzīvotājs, bet ir jautājums, vai tas ir gids, vai viņam ir savas valsts atļauja (nepieciešamās licences) vadīt ekskursijas?

Jaunākajā žurnālā