
Antra un Guntis Sirmie paši visu piegādā veikaliem, brauc pirkt stikla burkas un etiķetes. «Loģistika mums ir rūpīgi plānota, jo katram ir arī otrs darbs. Tas nodrošina regulārus ienākumus»
Antra un Guntis Sirmie desmit gadus audzēja bioloģiskos dārzeņus, taču pirms gada kļuva par bioloģiskajiem ražotājiem. Šoruden gatavotie
konservi, zaptes un sulas jau «dzīvo» Rīgas lielveikalos
Pavārs Mārtiņš Sirmais pēc divdesmit gadiem. Tāds ir pirmais iespaids, ieraugot Gunti Sirmo, zemnieku saimniecības Kronīši saimnieku, stāvam savā sētā Limbažu novada Viļķenē. Līdzība ir acīm redzama. Guntis ir Mārtiņa tēvabrālis un tieši pēc pavāra Sirmā ieteikuma Kronīšos sāka audzēt dārzeņus. Vēlāk arī gatavot savus konservus. To recepšu autore ir Antra Sirmā, Gunta sieva.
Pievārēt krīzi
Guntis un Antra vispirms parāda klēti. Tā datēta ar 1922. gadu - tik senas ir dzimtas mājas. Martai un Robertam Sirmajiem ģimenē auga trīs dēli un viena meita. Jaunākais, Guntis, sāka te saimniekot 90. gadu sākumā. Pirms tam ar sievu Antru un trim bērniem dzīvoja Viļķenes centrā, dzīvoklī. Kad vecāki nogura no smagajiem lauku darbiem, dēls ar ģimeni pārcēlās uz dzimtas mājām. Guntis strādāja par starppilsētu autobusa šoferi, Antra par latviešu valodas skolotāju Viļķenē. Vēlāk izveidoja savu uzņēmumu - mūžizglītības centru Rīgā. Pedagogi un bibliotekāri kursus labi apmeklēja līdz 2008. gadam, kad iestājās krīze. «Tas bija grūts laiks. Cilvēki vairs nenāca. Man pat uzkrājās pārāds par telpu īri,» Antra atceras. Kādu dienu ciemos atbrauca Mārtiņš un mudināja: zeme ir, audzējiet dārzeņus, dodiet man uz Istabu. Tobrīd viņš strādāja Rīgā, galerijas Istaba bufetē, un sāka vadīt raidījumu televīzijā. «Es biju ar mieru, jo no bezdarbības sajuktu prātā. Mēs ar Gunti esam darbaholiķi,» saka Antra.