Valdība atbalsta ieceri paaugstināt dabas resursa nodokļa likmi

  • ir.lv
  • 10.09.2013
Arī par uguņošanas radītajām vidi piesārņojošajām sekām nāksies maksāt dabas resursu nodokli. Foto: Evija Trifanova

Arī par uguņošanas radītajām vidi piesārņojošajām sekām nāksies maksāt dabas resursu nodokli. Foto: Evija Trifanova

Lielākie iebildumi bija poligrāfijas pakalpojumu nozarei un mazo hidroelektrostaciju pārstāvjiem

Ministru kabinets sēdē otrdien atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotos grozījumus Dabas resursa nodokļa (DRN) likumā, paredzot likmes paaugstināšanu vairākām pozīcijām, ziņo LETA.

Jautājuma izskatīšanas laikā vairāku nozaru pārstāvjiem bija iebildumi pret Dabas resursa nodokļa ieviešanu. Lielākie iebildumi bija poligrāfijas pakalpojumu nozarei un mazo hidroelektrostaciju pārstāvjiem. Tomēr, neskatoties uz iebildumiem, grozījumi tika atbalstīti. Premjers uzdeva VARAM kopā ar poligrāfijas nozares pārstāvjiem veikt aprēķinus par nodokļa piemērošanas ietekmi uz nozari un budžeta ieņēmumiem.

Ministrija rosina paaugstināt nodokļa likmi tādiem zemes dzīļu resursiem kā ģipšakmens, kvarca smiltis un kūdra. Kā norāda VARAM, neskatoties uz to, ka DRN likmes pēdējo gadu laikā ir paaugstinātas, tās par vairāku zemes dzīļu resursu ieguvi un izmantošanu nav pietiekami efektīvas un motivējošas, lai šos resursus racionāli izmantotu. VARAM paredz, ka likme tiks paaugstināta par 20%.

Jaunākajā žurnālā