Vairāk nekā 10 000 cilvēku vēlas saglabāt latu kā nacionālo valūtu

  • ir.lv
  • 10.04.2013.
Viens lats. Foto: Jānis Pipars, F64

Viens lats. Foto: Jānis Pipars, F64

Parakstu vākšanas iniciatīvas mērķis ir atlikt Latvijā eiro ieviešanu līdz laikam, kad tā būs ekonomiski pamatota

Lai arī Saeimā otrajā un galīgajā lasījumā pieņemts eiro ieviešanas likums, portālā "Manabalss.lv" par iniciatīvu, kas paredz saglabāt latu kā Latvijas nacionālo valūtu, parakstījušies vairāk nekā 10 000 cilvēku, ziņo LETA.

Tiesības iesniegt Saeimā kolektīvos priekšlikumus ir, ja tos ir parakstījuši vismaz 10 000 pilsoņu, kuri ir sasnieguši 16 gadu vecumu. Šī ir vispopulārākā portāla iniciatīva. Marta nogalē par to bija parakstījušies vairāk nekā 8000 cilvēku.

Iniciatīvas autors Ģirts Mazurs norāda, ka parakstu vākšanas iniciatīvas mērķis ir atlikt Latvijā Eiropas Savienības (ES) valūtas eiro ieviešanu līdz laikam, kad tā būs ekonomiski pamatota un sabiedrības atbalstīta. Viņš akcentē, ka, aplūkojot SKDS pētījumu par Latvijas iedzīvotāju attieksmi pret eiro ieviešanu, redzams, ka tikai 4% iedzīvotāju pilnībā atbalsta eiro ieviešanu, bet 57% to neatbalsta.

Jaunākajā žurnālā