Psihoterapeitu biedrība atņem sertifikātu ārstam Viesturam Rudzītim

  • ir.lv
  • 04.12.2014.
Psihoterapeits Viesturs Rudzītis. Foto: Ieva Čīka, LETA

Psihoterapeits Viesturs Rudzītis. Foto: Ieva Čīka, LETA

LPB uzskata, ka Rudzītis rupji pārkāpis LPB Ētikas kodeksa normas

Ārstam psihoterapeitam un ilggadējam Latvijas Psihoterapeitu biedrības (LPB) biedram Viesturam Rudzītim biedrības valde trešdien vēlu vakarā nolēmusi anulēt viņam izsniegto sertifikātu un Rudzīti izslēgt no biedrības, vēsta portāls La.lv.

Lēmums pieņemts, ņemot vērā biedrības Ētikas komisijas lēmumu, jo Rudzītis ar savā publikācijā "Vai ir izgudrots kas labāks par vardarbību?" pausto nostāju atkārtoti ir rupji pārkāpis LPB Ētikas kodeksa normas, nav respektējis iepriekšējos Ētikas komisijas, valdes lēmumus un ieteikumus, kā arī nav pildījis LPB statūtos noteiktos pienākumus.

Publikācijā Rudzītis pauž uzskatus, kas vardarbību pret sievieti cenšas parādīt pozitīvā gaismā un attaisno vardarbību, pamatojot ar paša izveidotu uzskatu sistēmu.

Jaunākajā žurnālā