Andrejs Terentjevs, F64
Rīgā atradīsies Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru iestādes birojs
Rīgā jau šogad darbu sāks Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru iestādes (BEREC) birojs, par to pirmdien vienojusies Eiropas Savienības Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas Ministru padome, vēsta LETA.
"Pirmo reizi Latvijā tiks izvietota ES līmeņa iestāde, un tas nozīmē ne tikai jaunas darba vietas un ieguvumu Latvijas ekonomikai nodokļu jomā, bet arī plašāku atpazīstamību Eiropā un iespēju pierādīt - mēs varam," LETA norādījis satiksmes ministrs Kaspars Gerhards (TB/LNNK).
Satiksmes ministrija uzteic Latvijas darba grupu, kas paveikusi lielu darbu, lai pārliecinātu dalībvalstis, ka BEREC birojs var atrasties arī ārpus Briseles, un tomēr ministrija arī atzīst, ka šādu politiku nosaka arī starp ES dalībvalstīm noslēgtā "džentelmeņu vienošanās", kas paredz ES aģentūras un iestādes izvietot jaunajās dalībvalstīs, kur šādu aģentūru vai iestāžu nav.