
Virtuālajās darba intervijās pret pretendentiem izturieties tā, it kā starp jums nebūtu ekrāna! Pievērsiet uzmanību detaļām un izstāstiet, kā ir strādāt pie jums gluži praktiski
Attālinātas darba intervijas ir kļuvušas par uzņēmumu ikdienu. Taču daudzi to darīja jau pirms Covid-19 parādīšanās, piemēram, lai ietaupītu laiku ceļošanai, ja kandidāts ir citā valstī. Protams, virtuālā intervijā nav iespējams pilnībā novērot vienam otra neverbālo valodu. Kandidātam nav iespēju piedzīvot biroja atmosfēru, uzņēmuma kultūru, kolēģus un pamanīt attiecību specifiku — visu to, ko nevar izstāstīt vārdos.
Tāpēc attālinātai intervijai ir ļoti svarīgi gatavoties — izveidot sarunas struktūru, identificēt kompetences un tēmas, ko apspriest, sadalīt tās starp visiem intervētājiem, saprast, kurš kuru sarunas daļu vadīs. Visefektīvākās ir uzvedības intervijas, kurās uzdodam konkrētus, uz piemēriem un pagātnes situācijām balstītus jautājumus, lai gūtu pārliecību, ka kandidātam tiešām piemīt vajadzīgās kompetences un personības iezīmes. Bieži dzirdu vadītāju stāstus par to, ka intervijā viss likās labi, bet pēc dažiem mēnešiem reāla darba izrādījās, ka tā bijusi ilūzija. Nevaram paļauties tikai uz kandidātu teikto. Jāievāc arī atsauksmes, jālūdz pildīt uzdevumus, kuri ir tuvi ikdienas darbā veicamajiem, jāiegūst informācija un pierādījumi par kompetenci arī no citiem avotiem. Meklējiet pierādījumus kā detektīvi.