
NULL
Praktiska darbnīca "Kaulēšanās kā māksla" jeb "kā vest sarunas ar prātu"
2015. gada 29. septembrī, 16.00-19.00
Ar sarunu vešanu mēs visi bez izņēmuma nodarbojamies ik dienu un teju ik stundu. Biznesa darījumi, politiski strīdi, pienākumu sadale ģimenē, lēmumu pieņemšana par brīvā laika pavadīšanu, cerēšanās un bildināšana - tam nav ne gala, ne malas. Ja reiz mēs visi ar to nodarbojamies, tad mums vajadzētu būt sarunu vešanas meistariem. Tomēr mēs bieži strīdamies, kašķējamies, neprotam rast visiem pieņemamu risinājumu, ilgstoši izvairāmies no domstarpību risināšanas utt. Itin bieži mēs nespējam iziet ārpus primitīvas kaulēšanas šaurajiem ietvariem. Iespējams, ka daudzi no mums būtu gatavi atzīt, ka savas sarunu vešanas prasmes būtu vēlams uzlabot. Vai tas ir izdarāms? Jā, sarunu vešanas prasmes var uzlabot.
Lai kādā specifiskā jomā tiktu vestas sarunas - visām sarunu vešanas situācijām ir vienota struktūra un pamatelementi, kuri vienlīdz klātesoši kaulējoties ar tirgussievu par zemeņu groziņu un vedot rafinētu sarunu ar bosu par algas pielikumu. Produktīvas sarunu vešanas atslēga slēpjas apzinīgā un stratēģiskā pieejā - zinot ko es gribu panākt, izzinot, ko vēlas otra puse un skaidri apzinoties kas tobrīd sarunas gaitā notiek.
Praktiskās darbnīcas jēga ir praktisku piemēru un lomu spēļu palīdzību parādīt sarunu vešanas elementus (ķiegeļus) un prasmes (būvjavu), no kurām veidojas efektīva sarunu vešana. Protams, dažās stundās ir iespējams vienīgi dot ieskatu sarunu vešanas mākslas pamatos, tomēr ar to vajadzētu pietiekami, lai sajustu lielāku pārliecību dažādajās sarunu vešanas situācijās.
Darbnīcas ietvaros dalībnieki mācīsies, kā: