Speciālizlaidums: Pansionāti, pandēmija un balto vīriešu privilēģijas

2019_10_ir_SKILTAVA_1200x628px-02.png

2019_10_ir_SKILTAVA_1200x628px-02.png

Vērtīga, daudzpusīga saruna ar sociālantropoloģi Annu Žabicku

Sabiedrības novecošana Latvijā un citās Rietumvalstīs ir ļoti aktuāls jautājums, bet mēs mēdzam par to runāt atsvešinātās, tautsaimnieciskās kategorijās. Sociālantropoloģe Anna Žabicka pēta novecošanu Latvijas laukos un pansionātu nozīmi šajā procesā. Viņas vērojumi ļauj labāk saprast, cik Latvija ir gatava nepieciešamībai nodrošināt aprūpi aizvien lielākam iedzīvotāju skaitam, un ko varam mācīties no pandēmijas laika pieredzes pansionātos. Raidījumā parunājam arī par citu tēmu, par kuru Anna publicē rakstus un izsakās sociālajos medijos — kādai būtu jābūt mūsu attieksmei pret faktu, ka dažas grupas, piemēram, baltie vīrieši, ir vēsturiski bijušas priviliģētā stāvoklī, salīdzinot ar citām grupām. Ar Annu Žabicku sarunājas Ir žurnālisti Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps.

Speciālizlaidums tapis ar Frīdriha Eberta fonda atbalstu.

Podkāstā Šķiltava Ir žurnālisti katru piektdienu izskaidro, apspriež un reizēm arī iesmej par nedēļas politiskajiem un sabiedriskajiem notikumiem. Atklāj gan notikumu, gan pašu darba aizkulises, kurām neatrodas vieta tradicionālajā drukātā žurnāla rāmjos. Podkāsts ir pieejams Ir.lv, Spotify, Apple un Google Podcasts.

Labākais veids, kā atbalstīt šo podkāstu — abonēt Ir https://ir.lv/abonesana/zurnals-ir/

 

Līdzīgi raksti

Rīgas domē nomainīsies aptuveni divas trešdaļas deputātu

Pašvaldību vēlēšanās Rīgas domē ievēlēti septiņi saraksti. Vislielāko balsu skaitu ieguva partija Latvija pirmajā vietā (LPV), bet ļoti tuvus rezultātus sasniegušas arī partijas Progresīvie un Nacionālā apvienība (NA), liecina Centrālās vēlēšanu komisijas provizoriskie rezultāti.

Aktuāli Ir redakcija

Pilnās "Ir" intervijas ar Rīgas mēra kandidātiem

Pirms Rīgas domes vēlēšanām žurnāls Ir uz lielo interviju uzaicināja četru populārāko sarakstu līderus.

Vilnis Ķirsis: Uzskatu to par principiālu cīņu

Jaunās Vienotības kandidāts Rīgas mēra amatam Vilnis Ķirsis uzskata, ka pēc vēlēšanām būšot tikai divi varianti. Ja Jaunajai Vienotībai, Nacionālajai apvienībai un Progresīvajiem būs vairākums, tās veidos koalīciju. Ja nebūs, varu Rīgā iegūs promaskaviskie spēki ar Šleseru priekšgalā. Ar Rīgas domes priekšsēdētāju sarunājāmies 2025. gada 22. maijā viņa kabinetā domē. Publicējam intervijas pilno versiju.

Ratnieks: Visiem gribas, lai kāds kaut ko sola

Nacionālās apvienības Rīgas mēra amata kandidāts Edvards Ratnieks izvairās vērtēt Aināru Šleseru un saka — koalīciju veidos tikai pēc vēlēšanām. Intervija notika 2025. gada 19. maijā Nacionālās apvienības birojā Vecrīgā. Publicējam intervijas pilno versiju.

Jaunākajā žurnālā