Voldemārs Vadziņš, kolekcionē partiju kreklus

  • Ieva Alberte
  • 11.04.2012
  • IR
Talsnieks Voldemārs Vadziņš vairāk nekā 15 gadus krāj partiju kreklus. Viņam ir 33 dažādi 21 partijas krekli. Cepure — no Eiropas Tautas partijas Briselē.

Talsnieks Voldemārs Vadziņš vairāk nekā 15 gadus krāj partiju kreklus. Viņam ir 33 dažādi 21 partijas krekli. Cepure — no Eiropas Tautas partijas Briselē.

Vadziņš sagaida, tērpies Zaļo un Zemnieku savienības kreklā. Aicina par politisko nostāju netincināt, jo svarīgāks esot azarts kreklu kolekcionēšanā

«Pirmais!» Vadziņš rāda partijas Saimnieks kreklu, ko ieguva 1995.gadā, kad vēl Talsu Vēstīs rakstīja par ekonomiku. «Ļoti kvalitatīvs. Tie, ko tagad ražo, krietni švakāki: uzraksta «100% cotton», bet pie miesas nepatīkams.» Teikto papildina sieva Zinaida: «Zatlera partijai švaks krekls. Vingrošanā jutos kā skafandrā.» Voldemārs atceras, ka sieva reiz nejauši uzvilkusi Rubika partijas kreklu. Pamanījusi tikai pa ceļam uz pasākumu estrādē. «Toreiz neviens nelamāja, taču ir gadījies, ka, ieraugot krekliņu, uz to izpauž neapmierinātību ar partiju,» - tā Zinaida. 

Vadziņš apmeklē partiju tikšanās Talsos, taču kreklus tajās vairs nedod. Tikai štruntiņus: pildspalvas, karekļus. Kolekcionārs raksta vēstules uz partiju birojiem. «Nevienam, kam krekliņus lūdzu, nesolu, ka par viņiem balsošu. Neviens arī to neprasa. Pie dažiem tieku tikai pēc vēlēšanām.» Visvairāk kreklu ir no Latvijas ceļa, Tautas partijas, ZZS un Jaunā laika. Labs ražas laiks bijis pirms Saeimas vēlēšanām 2010.gada rudenī, kad pirms 10.Saeimas vēlēšanām iegūti deviņi krekli: trīs no Vienotības, divi no apvienības Par Labu Latviju!, pa vienam no citām. 

Jaunākajā žurnālā