Ģirts Ločmelis, retas zivs izvilcējs

  • Ilze Šķietniece, speciāli Ir
  • 26.01.2022
  • IR
«Man acis bija uz kātiņiem,» atzīst Ģirts, stāstot, kā noķēris 84 centimetrus garo un 7,785 kilogramus smago balto platpieri.
Foto no personīgā arhīva

«Man acis bija uz kātiņiem,» atzīst Ģirts, stāstot, kā noķēris 84 centimetrus garo un 7,785 kilogramus smago balto platpieri. Foto no personīgā arhīva

Kad nedēļas nogalē Ģirts Ločmelis atkal aizbrauca uz upi makšķerēt, draugi un paziņas viņu sagaidīja ar ovācijām: «O, zvaigzne atbrauca!» Ziņa par to, ka 9. janvāra pusdienlaikā viņš Bārtā izvilcis Latvijā reti sastopamu, turklāt milzīgu zivi, īsā laikā apskrēja visus Latvijas ziņu portālus un nonāca pat Lietuvas un Krievijas medijos. 

«Man acis bija uz kātiņiem,» atzīst Ģirts, stāstot, kā noķēris 84 centimetrus garo un 7,785 kilogramus smago balto platpieri. Tajā svētdienā viņš devās makšķerēt uz vietu, kur Bārtas upe ietek Liepājas ezerā. Pūta ass vējš, gaisa temperatūra bija plus viens vai divi grādi. «Rokas un aukla nesala,» piebilst Ģirts. Viņa mērķis bija asari. 

Pāris zivtiņas uz mānekli jau bija uzķērušās, kad pēkšņi auklas galā jautās kas jaudīgs. Apkārt makšķerēja daudzi — pa vīram ik pēc viena diviem metriem. Visiem bija, ko teikt un pamācīt. Pēc 30 minūšu cīņas Ģirts beidzot savu guvumu turēja rokās. Dzirdot kolēģu minējumus, internetā atrada apstiprinājumu, ka tas varētu būt baltais platpieris. Zivs Latvijas ūdeņos nedzīvo un, visticamāk, varētu būt ieklīdusi no kādas Lietuvas audzētavas. Vēl Ģirts uzzinājis, ka biežāk sastopami baltie platpieri ir Krievijā un padomju gados šīs zivis ielaistas arī pārdesmit kilometru attālajā Sepenes ezerā. Bārtas upe ar to nav savienota.

Jaunākajā žurnālā