Vieta sadarbībai

  • Mārtiņš Galenieks
  • 07.04.2024
  • Ir Nauda
Kompānijas If Apdrošināšana birojs. Pandēmijas laikā uzņēmums pārliecinājies, ka attālināti iespējams paveikt gandrīz visu, taču tagad «daudzi kolēģi paši izvēlas apmeklēt biroju katru dienu, jo uzskata, ka šī vide ir daudz piemērotāka darba veikšanai, saka personāla vadītāja Žanna Upeniece.
Publicitātes foto

Kompānijas If Apdrošināšana birojs. Pandēmijas laikā uzņēmums pārliecinājies, ka attālināti iespējams paveikt gandrīz visu, taču tagad «daudzi kolēģi paši izvēlas apmeklēt biroju katru dienu, jo uzskata, ka šī vide ir daudz piemērotāka darba veikšanai, saka personāla vadītāja Žanna Upeniece. Publicitātes foto.

Diskusijā par to, vai labāk strādāt attālināti vai klātienē, uzvar hibrīda modelis. Taču tas nenozīmē pilnīgi brīvu biroja apmeklējumu, prasa citādas prasmes no vadītājiem un liek pārbūvēt birojus tā, lai cilvēki vēlētos tur strādāt

Prognozes par to, ka pandēmijas rezultātā izsīks strādāšana klātienē, nav piepildījušās. Tomēr biroji, kuros cilvēki atgriežas strādāt, tagad bieži vien izskatās pavisam citādi nekā agrāk. Un parasti tajos jāierodas retāk. Gan klātienes, gan attālinātajam darbam ir savi plusi un mīnusi. Tāpēc industrijās, kurās tas iespējams, uzņēmēji lielākoties izvēlas hibrīda modeli, ļaujot darbiniekiem un projektu vadītājiem vaļu izlemt — nākt uz darbu vai strādāt mājās.

«Kaut arī pandēmijas sākumā daudziem nebija viegli pielāgoties jaunajiem apstākļiem, daudziem iepatikās priekšrocības, kas piemīt attālinātajam darbam, — darbinieki var netērēt laiku un līdzekļus ceļam, darba devējam samazinās izmaksas par biroja uzturēšanu,» stāsta Latvijas Personāla vadīšanas asociācijas valdes priekšsēdētāja Eva Selga. 

Jaunākajā žurnālā