Edgars Rinkēvičs ir populārs, 57% sabiedrības viņa pirmo darba gadu prezidenta amatā uzskata par sekmīgu (
Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere vēlas nodrošināt tiesu varas neatkarību un spriedumu pildīšanu
Valsts iestādes jau kopš 2017. gada aktīvi strādā pie principa “Konsultē vispirms” ieviešanas valsts pārvaldē. Pēc trīs gadu neatlaidīga darba ir acīmredzami sasniegumi, piemēram, klientu vērtējumā aizvien vairāk valsts iestāžu gūst pozitīvu atzinību, ka patiešām vispirms konsultē un tikai pie atkārtotiem brīdinājumiem un nesadarbošanās ķeras pie stingrākiem mēriem. “Pie labā ātri pierod”, un patlaban iniciatīvas ieviešanā sāk parādīties virzieni, kuros vēl ir izaugsmes iespējas, lai varētu teikt, ka šis darbs ir padarīts līdz galam un pilnībā, ja vispār tas ir iespējams.
Šajā raidījumā — īpaša tēma, kas Latvijas jau
Zemgales apgabaltiesa noraidījusi Antras Zutes prasību par goda un cieņas aizskaršanu, kas celta pret žurnālu “Ir” saistībā ar Indras Sprances pētījumu par maksātnespējas procesiem.
Tiesnešu un mediju attiecības Latvijā un arī citur pasaulē ir kompleksas un bieži pretrunīgas. Žurnālisti regulāri vērtē un preses izdevumu lapās “notiesā” tiesas procesa dalībnieku, pirms tas vēl sācis aizstāvības procesu, ignorējot nevainīguma prezumpciju. Žurnālisti arī tur aizdomās tiesnešus par neobjektivitāti vai pasludina tos par līdzdalīgiem procesa dalībnieku pārkāpumos.
Noslēdzies jauno Tieslietu padomes locekļu izraudzīšanās process — darbu tajā sāks pieci jauni tiesneši. Daļēji nomainījies arī Tiesnešu disciplinārkolēģijas sastāvs, tajā vairs neturpinās darbu Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesas priekšsēdētāja Iveta Krēvica, kuras vārds plašāk izskanējis saistībā ar aizdomīgiem lēmumiem maksātnespējas lietās.
Pavisam nesen Saeimas Juridiskā komisija, piekrītot Valsts prezidentam, saglabāja strīdīgo normu tiesu varas likumā, kas paredz, ka viena un tā pati persona varēs būt apgabaltiesas priekšsēdētājs un rajona (pilsētas) tiesas priekšsēdētājs ne vairāk kā divus termiņus pēc kārtas. Par to, kā ir labāk, ierobežots vai neierobežots amata ieņemšanas laiks, plaši tiek diskutēts ne tikai tiesu sistēmā, bet arī izglītības, medicīnas un valsts pārvaldes jomā kopumā. Vieni ir pret mākslīgi noteiktiem termiņiem, citi meklē veidus, kā garantēt jaunu cilvēku ieplūšanu pārvaldē, vēl citi – uzsver, ka mums jādara tā, kā tiek darīts citviet Eiropā.
Pēc karstām diskusijām Tieslietu padome 5. janvārī nolēma veikt izpēti par maksātnespējas lietām, kurās laikā no 2008. līdz 2014. gadam pēc protestiem atcelti pirmās instances tiesnešu lēmumi. Uz iespējamām shēmām šajās lietās pētījumā pērnā gada nogalē norādīja žurnāls Ir.
Mazo cilvēku ciešanas bērnunamos vienmēr redz pieaugušie. Ne viens vien. Taču parasti šie profesionāļi dara savu darbu sistēmas rāmjos un neuzdod jautājumu — vai šāda kārtība ir laba?
Tieslietu padome vienprātīgi atbalstījusi neatkarīgu analīzi par atceltajiem tiesnešu lēmumiem šaubīgajos maksātnespējas procesos. Skaidrībai jābūt divu mēnešu laikā
Satversmes tiesa uz Tieslietu padomi nāca ar saviem priekšlikumiem. Vai rezultāts ir tuvu tam, ko gribējāt? Ļoti tuvu mūsu redzējumam. Būtiski, ka konkrētā izpēte tiks veikta — gan šo lietu, gan perioda — un būs neatkarīgs skatījums no malas. Protams, tam ir jābūt neatkarīgam skatījumam. Eksperti nebūs vienīgi no iekšienes, tas nebūtu pietiekami. Faktiski tas ir tāds precedents. Jebkurā gadījumā gala lēmums ir labs. Tieslietu ministrijai tagad ir liels darbs. Par konkrēt
Ja vēl neesi reģistrējies, ir.lv reģistrējies šeit vai ienāc spiežot uz sociālo mediju ikonām zemāk.
Aizmirsi paroli?
Ja jau esi reģistrējies, pievienojies šeit.
Piekrītu Pakalpojumu sniegšanas noteikumiem un Privātuma politikai
Piekrītu saņemt izdevniecības jaunumus un satura vēstkopas.
Uz Jūsu norādīto e-pasta adresi %email%, tika nosūtīts apstiprinājuma kods.
Ievadiet kodu
Lūdzi ievadiet saņemto kodu, lai apstiprinātu e-pasta adresi.Mirkli pacietības, lūdzu. Visbiežāk šis kods jums atnāks uz e-pastu uzreiz, tomēr var būt gadījumi, kad tas aizņem vairākas minūtes.
Lūdzu pārbaudiet e-pastu un pārliecinieties, ka ierakstījāt kodu pareizi.Nepieciešamības gadījumā pieprasiet jaunu kodu.
Kļūda. Mēģinat vēlreiz.
Paroles maiņa sekmīga!