Ziema ir tumšākais gada laiks, kad mentālā veselība bieži tiek pakļauta īpašiem izaicinājumiem. Saskaņā ar 2024. gada Kantar pētījumu1 41% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju pēdējos gados pievērsuši pastiprinātu uzmanību mentālās veselības jautājumiem - izdegšanai un depresijai. Profesionālā palīdzība var būtiski uzlabot emocionālo labsajūtu, palīdzot ne tikai risināt jau esošās grūtības, bet arī preventīvi pasargāt no to attīstības. Kā atpazīt brīdinājuma signālus un saprast, kad ar paša spēkiem vairs nepietiek?
Annas Jansones pazušana un četrus mēnešus vecās meitiņas nāve liek pievērst uzmanību pēcdzemdību aprūpei, ko saņem jaunie vecāki. Šobrīd tā nav pietiekama
Spēja risināt problēmas ļauj veiksmīgāk pārvarēt dažādus dzīves izaicinājumus, ar ko saskaramies gandrīz ik dienu, un veicina personīgo izaugsmi, ļaujot iepazīt sevi dažādās situācijās un analizēt noteiktas uzvedības cēloņus un sekas. Šīs prasmes noder arī proaktīvas un uz risinājumiem orientētas attieksmes veicināšanai.
Kāpēc psiholoģijas terminu ieviešanai ikdienas valodā ir ne tikai ieguvumi, bet arī būtiski riski, kas jāapzinās
Latvijas juridiskās psiholoģijas asociācijas atklāta vēstule Latvijas likumdevējiem un tiesiskajai sistēmai
Pēdējo gadu laikā audzis finansējums psihiskās veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai, veikti dažādi uzlabojumi, par ko priecājas jomas speciālisti. Taču viena problēma palikusi nemainīga — joprojām trūkst psihiatrijas speciālistu
Tirgus pētnieki sliecas domāt, ka 2023. gadā viens no nozīmīgākajiem izaicinājumiem uzņēmējiem būs saglabāt darbinieku mentālo veselību un motivāciju strādāt
Pirms ķerties pie šīs slejas, no galda novācu piezīmju bloknotu, krūzi, iedvesmai notiesāto konfekšu papīriņus un telefonu. Tīrs laukums! Nesen BBC vietnē izlasīju, ka pasauli pārņēmušo nedrošības stresu var mazināt ar sīkiem soļiem, kas palīdz atjaunot mieru un paškontroli. Piemēram, nokārtot galdu. Jā, notiek karš, un turpinās pandēmija, bet kaut ko mēs spējam kontrolēt. Psihologi secina, ka tas nav pašapmāns, bet gan iedarbīga taktika veselības un veiktspējas uzlabošanai. Kādā ASV pansionātā pētījums ar senioriem apstiprinājis, ka pusotra gada laikā labāka veselība izrādījusies tiem, kam uzticēts pašiem parūpēties par telpaugu un savas istabas iekārtojumu, nevis viņi atstāti pilnīgā darbinieku gādībā.
No dziļas apātijas līdz pat domām par pašnāvību — eksperti norāda, ka attālināto mācību radītās psihoemocionālās problēmas skolēniem paliks arī jaunajā mācību gadā. Būtiski cietusi arī mācību kvalitāte, un pieaugusi skolu nevienlīdzība. Vai šogad būs labāk?
Latvijā katrs trešais skolēns ir cietis no mobinga, taču skolas mēdz noklusēt problēmas, un valsts atbalsta sistēma top lēni. Nerisināti konflikti pasliktina sekmes, ietekmē bērnu veselību un nākotni. Kādi ir risinājumi?
Jaunais psihologu profesionālās darbības tiesiskais regulējums stāsies spēkā 2018. gada 1. janvārī.
Bērnu uzticības tālruņa psihologi visbiežāk dzird stāstus par ģimenēm, kurās pusaudži jūtas vientuļi, pamesti, neaprūpēti. Nereti viens zvans izmaina dzīvi
Ja vēl neesi reģistrējies, ir.lv reģistrējies šeit vai ienāc spiežot uz sociālo mediju ikonām zemāk.
Aizmirsi paroli?
Ja jau esi reģistrējies, pievienojies šeit.
Piekrītu Pakalpojumu sniegšanas noteikumiem un Privātuma politikai
Piekrītu saņemt izdevniecības jaunumus un satura vēstkopas.
Uz Jūsu norādīto e-pasta adresi %email%, tika nosūtīts apstiprinājuma kods.
Ievadiet kodu
Lūdzi ievadiet saņemto kodu, lai apstiprinātu e-pasta adresi.Mirkli pacietības, lūdzu. Visbiežāk šis kods jums atnāks uz e-pastu uzreiz, tomēr var būt gadījumi, kad tas aizņem vairākas minūtes.
Lūdzu pārbaudiet e-pastu un pārliecinieties, ka ierakstījāt kodu pareizi.Nepieciešamības gadījumā pieprasiet jaunu kodu.
Kļūda. Mēģinat vēlreiz.
Paroles maiņa sekmīga!