nenoteiktība
- Viedoklis
- 03.01.2025.
Mācīt un mācīties nenoteiktībai

- Redaktores sleja
- 11.12.2024.
- Nellija Ločmele
Nenoteiktība


- Personāla attīstība
- 06.10.2024.
Neskaidrības daudzās sejas


- Viedoklis
- 23.01.2013.
Es, vīrietis

- Viedoklis
- 03.01.2025.
Mācīt un mācīties nenoteiktībai
Neviens nemīl nenoteiktību. Karš Ukrainā, citas ģeopolitiskās krīzes, vēlēšanu rezultāts ASV, politiskās rotaļas pašmājās, globālās ekonomikas šūpošanās un gaidāmās mērenās izaugsmes prognozes – tie ir tikai daži no nenoteiktības veicinātājiem patlaban. Klāt summējas arī dažādi personīgās dzīves un ģimenes izaicinājumi. Vienlaikus nav arī tā, ka nenoteiktība šodien ir neizturamāka vai piemeklē mūs biežāk nekā iepriekš. Nenoteiktība šodien, visdrīzāk, izpaužas citādāk, un mūsdienās tiek uztverta daudz asāk straujo pārmaiņu tempa, tehnoloģiju, globālās savstarpējās saiknes un pastāvīgās plašsaziņas līdzekļu uzmanības dēļ. Vēsturiski cilvēki saskārās ar tikpat dziļām neskaidrībām, taču šo problēmu mērogs, raksturs un redzamība ir mainījušies.

- Redaktores sleja
- 11.12.2024.
- Nellija Ločmele
Nenoteiktība
Vairākas desmitgades ilgusī nežēlīgā diktatūra Sīrijā sabruka dažās dienās, un Asada dižais biedrs Putins uz to noskatījās no sava bunkura, nespējot neko mainīt. Patiesību sakot, es nezinu, kur un kā tieši Putins vēroja šo sabrukumu, taču rezultāts ir uz tablo, kā saka sporta komentētāji. Asads ir zaudējis varu, bet Krievija uzskatāmi nodemonstrējusi pasaulei savu vājumu. Patiesībā tas redzams arī Ukrainas kaujaslaukos, kur Krievija pat ar milzīgiem cilvēku un tehnikas zaudējumiem tā arī nespēj salauzt ukraiņu fronti jau trešo gadu un turpina tikai lēni sūkties uz priekšu kā asinis no vaļējas brūces.

- Viedoklis
- 06.12.2024.
Vai uzņēmējiem ir vērts gaidīt labākus laikus?
scenārijiem. Pirmais - uzņēmumi pilnībā aptur savas digitālās iniciatīvas līdz brīdim, kad situācija kļūs skaidrāka. Otrais - uzņēmumi sasteigti uzsāk digitālās transformācijas projektus bez pienācīgas sagatavošanās. Mans ieteikums būtu nevis pilnībā atteikties no digitālajiem projektiem, bet gan rīkoties apdomīgi un pakāpeniski. Viens no mūsu klientiem pavisam nesen vēlējās apturēt klientu pašapkalpošanā portāla izveides projektu. Mēs pārliecinājām viņu uzsākt nelielu pilotprojektu. Tagad šis klients ir mēnešus priekšā saviem konkurentiem, kuriem nav pat vienkāršas portāla versijas ar pamatfunkcijām. Līdzīgu pilotprojekta efektu piedzīvoja cits mūsu klients no jaunuzņēmumu vides. Vienā mirklī viņš pilnībā mainīja pieeju tālākai projekta realizēšanas gaitai, jo izanalizēja pilotprojekta datus. Tāpat esmu redzējis plānus vairākiem gadiem, kas sabrūk jau pēc dažiem mēnešiem. Tāpēc ieteiktu sākt ar 90 dienu vērtības sprintiem, kas nozīmē projekta sadalīšanu loģiskos etapos un katra etapa sadalīšanu vēl sīkākos soļos. Tā iespējams fokusēti strādāt uz mērķu sasniegšanu. Šādi sprinti palīdz saglabāt spēju pielāgoties īsā laika periodā, nepazaudējot virzienu. Visu prognozēt nevaram Veidojot savu digitālo projektu, ir jārēķinās ar izmaiņām, kas kaut kādā veidā kaut kad var notikt konkrētajā nozarē un tirgū. Attiecīgi digitālo projektu var pareizi uzbūvēt un tajā iekļaut dažādas funkcijas, ko nepieciešamības gadījumā var atslēgt vai tieši otrādi - pievienot. Tādējādi digitālais projekts ir gatavs pielāgoties dažādām vajadzībām. Attiecīgi to jābūvē tā, lai varētu brīvi mainīt gan funkcijas, gan konkrētas projekta daļas. Piemēram, daudzi mūsu reģiona projekti izmantoja Lietuvas uzņēmuma Kevin pakalpojumus. Uzņēmums nodrošināja tiešsaistes maksājumu apstrādi. Kad Kevin nonāca grūtībās, maksājumu tehniskais risinājums bija strauji j

- Personāla attīstība
- 06.10.2024.
Neskaidrības daudzās sejas
Cilvēki ir izšķirošais resurss biznesā, tāpēc piedāvājam vērtīgas personāla vadības idejas pieredzējušās ekspertes Katrīnas Ošlejas regulārā slejā.

- Eksperta viedoklis
- 07.06.2021.
Veicinām zaļo, samazinām pelēko ekonomiku
Ārvalstu investoru padome Latvijā (FICIL) jau vairāk nekā 20 gadus darbojas ar vienu mērķi — padarīt Latviju par investīcijām pievilcīgāko valsti Baltijas jūras reģionā. Izaicinājumi, protams, ir mainījušies. FICIL pirmsākumos 90. gadu beigās organizācija runāja par nepieciešamību Latvijā uzstādīt vairāk ceļa zīmju. Šobrīd mēs koncentrējamies uz tādiem jautājumiem kā Chief Information Officer (CIO) pozīcijas izveide valsts pārvaldē. Mēs novērtējam jau sasniegto progresu un sakām paldies valdībai un politikas veidotājiem par sadarbību. Bet arī skatāmies uz nākotni un esam identificējuši četrus darbības virzienus, kas ir nozīmīgi uzņēmējdarbības vides uzlabošanai.

- Viedoklis
- 23.01.2013.
Es, vīrietis
Droši zinu, ka esmu vīrietis, bet, ko mūsdienās nozīmē «būt vīrietim», nezinu
