VIDEO: Polijas cīņa pret zivju izmiršanu Silēzijas upēs

  • ARTE
  • 02.10.2024.
Attēls no ARTE video.

Attēls no ARTE video.

Polija cīnās ar ekoloģisku katastrofu upēs. Indīgo zeltaļģu dēļ nobeigušies vairāk nekā 120 tonnu zivju.

Divus gadus pēc plašas zivju bojāejas Oderas upē Polija jau atkal cīnās ar ekoloģisku katastrofu. Silēzijā toksiskās zeltaģes ir nobeigušas vairāk nekā 120 tonnu zivju. Varas iestādes strādā pie plāna, lai samazinātu rūpniecības notekūdeņos esošā sāls daudzumu – tieši tas tiek uzskatīts par zeltaļģu savairošanās cēloni.

 

Redakcijas piebilde: video raidsabiedrības ARTE mājaslapā varēs noskatīties līdz 2025.gada 9.septembrim.

Šo video veido Eiropas sabiedriskā raidorganizācija ARTE. Tas tiek publicēts deviņās valodās, pateicoties sadarbībai ar El País (Spānija), Gazeta Wyborcza (Polija), Internazionale (Itālija), Kathimerini (Grieķija), Le Soir (Beļģija), Telex (Ungārija) un Ir (Latvija). Projektu finansē Eiropas Savienība no European Media Platforms līdzekļiem.

Līdzīgi raksti

VIDEO: Kā uzlabot Eiropas vilcienu satiksmi?

Lai gan vilciens tiek reklamēts kā ekoloģisks transportlīdzeklis, Eiropā tam ir grūti kļūt populāram.

VIDEO: Ungārija un jauniešu garīgā veselība

Daudzu Ungārijas jauniešu psihe nav labā stāvoklī. Palīdzības centri ir pārpildīti.

Pasaulē Makss Hopenšteds, Marvins Milacs, © Der Spiegel

Viltotie kailfoto. Ziņotājs atmasko dziļviltojumu lietotni Clothoff

Internetā brīvi pieejamas vairākas lietotnes, kurās ar mākslīgā intelekta palīdzību var izveidot jebkuras sievietes kailfoto un pat pornogrāfiju. Trauksmes cēlājs tagad sniedzis vairāk informācijas, cik ciniski strādā šo lietotņu pārvaldītāji

VIDEO: Kā karstuma viļņi atklāj nevienlīdzību

Eiropā klimats mainās divreiz straujāk nekā citviet pasaulē, un tas rada nāvējošas sekas.

Jaunākajā žurnālā