Šķiltava nr.206: Pārdomas par 8. martu. Satiksmes pārkāpumi Rīgas domē. Ko reāli panākusi prasība Krievijas pilsoņiem zināt latviešu valodu? • IR.lv

Šķiltava nr.206: Pārdomas par 8. martu. Satiksmes pārkāpumi Rīgas domē. Ko reāli panākusi prasība Krievijas pilsoņiem zināt latviešu valodu?

podkāsts šķiltava
Pauls Raudseps

Pie dzīvokļu mājas sienām plaukst sniegpulkstenītes. Paskaties sešos vakarā pa logu – un ārā vēl ir gaišs! Gaisā jūtams pavasaris, kas sola jaunu, cerīgāku laiku.

Būtu jauki, ja sabiedrībā un politikā būtu tikpat viegli kā dabā nomainīt veco tumsu pret jauno gaismu, taču tā diemžēl nav – ar pagātnes mantojumu nereti nākas ilgi cīnīties. Tā varētu būt arī caurviju tēma šim raidījumam, kurā runāsim gan par iesīkstējušu dzimumu nevienlīdzību un tā radītajām problēmām, gan par Rīgas domes skandālu dziļajām saknēm, gan par mokošajiem mēģinājumiem atrisināt jautājumu par uzturēšanās atļaujām Krievijas pilsoņiem, kuri Latvijā dzīvo jau daudzus gadus, bet vāji apguvuši latviešu valodu.

Par šiem un citiem jautājumiem šonedēļ spriež Ilze Šķietniece, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps. 

Podkāstā Šķiltava Ir žurnālisti katru piektdienu izskaidro, apspriež un reizēm arī iesmej par nedēļas politiskajiem un sabiedriskajiem notikumiem. Atklāj gan notikumu, gan pašu darba aizkulises, kurām neatrodas vieta tradicionālajā drukātā žurnāla rāmjos. Podkāsts ir pieejams Ir.lv, Spotify, Apple un Google Podcasts.

Labākais veids, kā atbalstīt mūsu redakcijas darbu – abonēt Ir.

Esam arī pateicīgi visiem, kas gatavi atbalstīt tieši Šķiltavu – to var darīt šeit: https://donate.stripe.com/3cseXT7E8guidmoaF2

Ja vēlaties ziedot atkārtoti, to var darīt šeit: https://buy.stripe.com/fZe9Dzf6Ace2gyAdRf

Atcelt savu regulāro ziedojumu varat šeit: https://billing.stripe.com/p/login/bIY8wQ7847sH0owdQQ 

 

Pagaidām nav neviena komentāra

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu