Žurnāls: Kāpēc Ukrainas prezidents nomainīja armijas virspavēlnieku? • IR.lv

Žurnāls: Kāpēc Ukrainas prezidents nomainīja armijas virspavēlnieku?

3
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis (pa kreisi) ar jauno Ukrainas bruņoto spēku virspavēlnieku Oleksandru Sirski pēc viņa iecelšanas jaunajā amatā. Foto — Scanpix

8. februārī notika tas, kas jau tika prognozēts. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis no amata atbrīvoja līdzšinējo Ukrainas armijas virspavēlnieku Valēriju Zalužniju. Savu lēmumu prezidents skaidroja ar vajadzībām frontē un vienlaikus ar pieredzējušā ģenerāļa atlaišanu augstos amatos iecēla salīdzinoši jaunus brigāžu komandierus. Žurnāls Ir meklē atbildi, kāpēc notika armijas vadības nomaiņa un kā tas var ietekmēt kara gaitu.

Lai gan Zalužnijs ne reizi nav deklarējis politiskās ambīcijas, viņš ir populārāks par Zelenski. Tas arī bija galvenais iemesls, kāpēc jau kopš 2022. gada vasaras ģenerāļa vārds arvien retāk izskanēja televīzijas programmās. Tā vietā prezidenta birojs konsekventi sāka virzīt viņa potenciālo pēcteci Oleksandru Sirski. Taču Zalužnijs turpināja būt tautas favorīts.

«Tieši sabiedrības lielā uzticēšanās Zalužnijam piespieda varu piemeklēt populārus komandierus, ar kuriem pastiprināt Sirska pozīciju,» Ir skaidro vadošais militārais žurnālists un Censor.NET galvenais redaktors Jurijs Butusovs. Pēc viņa domām, Ukrainas sabiedrība atkal rada sev elkus, nevis veido spēcīgas institūcijas.

Oleksandru Sirski par prezidenta mīluli sauc jau kopš 2022. gada vasaras. Atšķirībā no harismātiskā Zalužnija, kurš nebaidījās oponēt prezidentam, Sirski uzskata par pakļāvīgāku. Interesants ir arī fakts, ka Sirkis divu kara gadu laikā ir saņēmis vairāk valsts apbalvojumu nekā Zalužnijs. Piemēram, par Ukrainas varoni viņu pasludināja jau 2022. gada aprīlī, savukārt Zalužniju — tikai pēc atlaišanas.

Vairāk lasiet žurnālā Ir šeit.

Komentāri (3)

Uldis.M42 15.02.2024. 15.59

Par to, ko teicis Trampa kungs es neinteresējos ne pie CNN ne Russia Today. Tie fake news lai paliek plāprātiņiem. Tramps būs tumsonīgās, asinskārās, sātanisma apsētās un pederastijas pārņemtās krievu pasaules baisākais murgs, bet arī Nikki Haley jums nodrošinās pastāvīgo abonementu uz Kobzona koncertu Aleksandrova orķestra pavadībā.

+1
0
Atbildēt

1

  Uldis.M42 > Uldis.M42 15.02.2024. 17.01

  Pie pakaļas, ko viens ģem-parķijas rupors no otra pārdrukājis. Nozīme ir tikai neizgraizītiem Trampa kunga video, pie tam galvenais nav vārdi, bet gan viņa darbi.
  Kad Trampa kungs nonāca Baltā namā, visi kremļa MZL (masu zombēšanas) ilgi minēja, pazvanīs Tramps Putinam vai nepazvanīs un ja pazvanīs tad, kad. Pirmo reizi mazam krievu smerdelim izdevās pārmīt dažus vārdus ar Trampu, kad novaktēja to nākam laukā no tualetes, jau vairs neatceros, kur tas bija. Pret visiem, pat pret tādu tārpu kā Putins, vienmēr laipnais Trampa kungs uzlika sankcijas tiem, kas uzdrīkstēsies piedalīties Nord Stream II un visi tās respektēja. Krievu lidojošie zārki, kas bija ieraduši čmo Obamas laikā lidot pāri ASV kara kuģiem, to pārtrauca, jo Tramps piešķīra pilnvaras kuģu kapteiņiem mazāko draudu gadījumos rīkoties pēc saviem ieskatiem.
  Pretīgais neliešu, plānprātiņu, parazītu, melno rasistu un pederastu ievēlētais sajukušais večuks nepaguvis vēl iesēsties krēslā Orālā kabinetā, kad jau piezvanīja pahanam, lai izteiktu savu padevību, intervijā nosauca Putinu par slepkavu un atcēla sankcijas pret Nord Stream II, toties uzlika sankcijas ASV gāzes un naftas industrijai, tā paceļot naftas cenas 3,5 – 4 reizes, kas iedeva skābekli agonējošam Irānas lupatgalvu režīmam, bet krieviem, lai ne tikai nevajadzētu atgriezties pie gadsimtos ierastā kanibālisma, bet vēl iedotu līdzekļus karam. 80% elektronikas komponentes, kas rika atrastas notriektās krievu raķetēs un dronos bija ASV izcelsme. Es neapgalvošu, ka visus čipus Obama, Soross un Baidens personīgi čemodānos aizveda Putinam, bet tas nekādi nevarēja notikt bez to izdzimteņu ziņas.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Uldis.M42 15.02.2024. 09.11

Kad 2021. gada pašā nogalē Putina draudziņš vēl no laikiem, kad bija vēstnieks Maskavā, Viljams Bērnss, kārtējo reizi ieradās slepenā vizītē pie Putina, tas viņam apsolīja, ka Kijiva tiks ieņemta 3 dienās. Bērnss prieka vēsti aizveda uz Vašingtonu. Gaidāmai Putina Uzvaras parādei Kreščatikā Obama, Soross un zicprezis Baiģens jau pasūtīja sev jaunus ancukus. Vašingtonā bija zināma precīza uzbrukuma diena, vecais plānprātiņš, aicināja visus amerikāņus atgriezties mājās, pārveda vēstniecību uz Ļvivu, piedāvāja Zeļenskim patvērumu ASV. Apdirsās toreiz nolādētie izdzimteņi gan kremlī gan Baltā namā.
Patvēruma piedāvājums bija pateicība klaunam, ka tas, nepildot valsts likumu pret korupciju, proti atteicās atjaunot Ukrainas ģenerālprokurora Viktora Šokina uzsākto krievijas FSB firmas “Burisma Holdings” un Hantera Baidena korupcijas lietu, kas tika pārtraukta pēc brutāla spiediena no ASV vicepreža Baiģena, palīdzēja ģem-parķijai sagrābt Balto namu. Toreiz ASV vēstnieks uzstāja par Viktora Šokina patriekšanu no amata.
Atgriežoties pie Zalužnija. Obama un Soross nespēja piedot Zalužņijam, ka viņa talanta dēļ, izpalika vērienīgais iecerētais bankets Kijivā, droši vien 2022. gada martā, bet pats galvenais, ka krievijas zaudējums karā un kremļa arhīvu atvēršana, nozīmētu galu visai ģem-parķijai, kura jau vairāk kā 100 gadus ir kremļa kalpībā un tūkstošiem visbaisāko sodu. To pašu viņi nevar piedot varonīgai ukraiņu tautai, tāpēc, lai būtu vēl simtiem tūkstošu upuru, tiek bremzētas Kongresa piešķirto ieroču piegādes. Atgādināšu, ka Ukrainai ASV jau ir 4,8 miljardi dolāru, kas tika piešķirti iepriekš un kam nav vajadzīgas nekādas saskaņošanas, bet Obama ar Sorosu tai naudai ir uzlikuši ķepu.
Lai glābtu situāciju, droši vien Ukrainā vispopulārākais cilvēks un armijas mīlulis, Zalužņijs, kurš ne reizi nebija kļūdījies, kurš pēc Baltā nama aicinājuma atteicās iet uzbrukumā, bez pietiekoša apbruņojuma, kas būtu bijis gals Ukrainai mēneša laikā, tika nomainīts ar krievijas kara skolā gatavoto krievu (kaut kas līdzīgs ar NBS komandieru Ļoņku Kalniņu), jo izskatās, ka Zeļenski Ukrainas uzvara biedē ne mazāk kā ASV ģem-parķiju.
Es domāju zinu, kā karadarbību ātri izbeigt.
1. Rīcības Prezidents Trampa kungs teica, ka viņš to izbeigtu 24 stundu laikā. Tas protams ir pārspīlēts, jo pēc tam, kad Tramps būtu atvēlējis Ukarainai pēc izvēles visus norakstītos vēl labos ieročus, kuri ASV noteikti nekad nebūs vajadzīgi, kamēr mazais sadistiskais paranoidālais pederasts – pedofīls Putins aptvertu radušos situāciju, paietu vismaz nedēļa.
2. Karu varētu izbeigt Baidens, sākot pildīt paša 2022.gada 9. maijā parakstīto Lend Lease likumu.
3. Karu varētu izbeigt Zeļenskis, piedraudot Baidenam, ka ir gatavs atdot Kongresam visus Burisma – Hantera Baidena korupcijas izmeklēšanas materiālus, tikai jādomā, ka tas klauns jau ir tik dziļi iestidzis ģem-parķijas korupcijas purvā, ka no tā vairs nav izejas.
Ja Baiģenam vēl ir izredzes nosprāgt mājās savā gultā, tad Zeļenski, kurš ne mazāk kā Obama, Soross, Baiģens un Putins ir vainojams kara eskalācijā, kas nebija iespējama Trampa laikā, kad nafta maksāja 30 dolārus, noteikti kāds izbeigs varmācīgā nāvē.

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu