Dumpīgās klasiķes bizness • IR.lv

Dumpīgās klasiķes bizness

Elīna Tetere (no kreisās), Kristaps Šulcs un Zane Tetere-Šulce, SIA Open AD īpašnieki uz biroja terases Filozofu rezidencē Pārdaugavā. Foto — Reinis Hofmanis
Anda Burve-Rozīte

Arhitekte Zane Tetere-Šulce ģimenes uzņēmumu Open AD vada 17 gadus. Veiksmes pamatā ir līdzīpašniekiem kopējas vērtības un atteikšanās no netīkamiem kompromisiem

Arhitektes Zanes Teteres projekti guva ievērību jau pirms 15 gadiem, kad viņa kā jaunā savas jomas zvaigzne strādāja, piemēram, pie restorāna Hospitālis izveides Brīvības un Stabu ielas gandrīz stūrī — wow! faktors pārņēma katru apmeklētāju, jo Teteres fantāzija apvienojumā ar labu humora izjūtu bija likusi lietā gan ķirurģisko aprīkojumu, gan «ievilkusi triepienus» dzērienu kartē. Tolaik eksperimentāli risinājumi Rīgā bija maz izplatīti, tie šķita ļoti interesanti. Tetere ar savu domu gājienu kļuva pamanāma jau studiju laikā.

Var sacīt, ka tas ir arhitektes moto: darīt lietas interesanti un tikai tās, kas pašai šķiet iedvesmojošas. Intervijā ar joku pavaicāta, vai pie viņas var vērsties arī tad, ja vēlas kādu nelielu risinājumu, viņa domīgi pašūpo galvu — vērsties var, bet visdrīzāk, ieraugot telpu, rastos vizionāres azarts pārveidi turpināt vēl un vēl. Pie Teteres vēršas tie uzņēmumi un indivīdi, kuri arhitektūrā gatavi piedzīvojumam, kaut kam īpašam. «Arhitektu ir daudz un dažādi. Jautājums — vai viņiem ir sakāmais, ko vērts dzirdēt?» spriež Tetere.

Kopā ar ģimenes locekļiem Elīnu Teteri un Kristapu Šulcu izveidotais uzņēmums Open AD nu strādā ar iespaidīgiem projektiem gan Rīgā, gan ārpus Latvijas — Berlīnē, Londonā, Barselonā, Dubaijā. Tas darbojas jau 17 gadus un izgājis cauri dažādiem biznesa posmiem. «Rakstura un smagas strādāšanas faktors,» par veiksmi šajā sarežģītajā jomā, kas apvieno mākslu un biznesu, saka uzņēmuma līdzīpašniece dizainere Elīna Tetere. 

Pirms 17 gadiem, kad divdesmitdgadniece Zane izveidoja savu uzņēmumu, viņa bija izteikta sava ceļa gājēja, pašas vārdiem, «apsēsta ar arhitektūru». Galvenais bija un joprojām ir — ideja un kvalitāte. Tomēr tikai ar grandiozām idejām biznesu neuzcelt. Tāpēc drīz vien (un tas notika vēl pirms bēdīgi slavenās 2009. gada krīzes) Zanei palīgos nāca māsa, tolaik vēl arhitektūras un dizaina studente Elīna Tetere. Svarīgais posms — cenas par darbu pozicionēšana — jau ilgus gadus ir viņas pārziņā. Savukārt pārrunas ar klientiem veic trešais uzņēmuma līdzīpašnieks Kristaps Šulcs. 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu