Ārskats nr. 43: Nopietnākā apsūdzība Trampam; Saūda Arābijā runā par Ukrainu; Āfrikā aug Vāgnera ietekme • IR.lv

Ārskats nr. 43: Nopietnākā apsūdzība Trampam; Saūda Arābijā runā par Ukrainu; Āfrikā aug Vāgnera ietekme

Pauls Raudseps

1. augustā pret bijušo ASV prezidentu Donaldu Trampu tika izvirzīta kriminālapsūdzība par «sazvērestību anulēt 2020. gada prezidenta vēlēšanu leģitīmo rezultātu». Tā ir pati nopietnākā no līdz šim celtajām apsūdzībām, jo tieši saistīta ar Trampa radīto apdraudējumu Amerikas demokrātiskajai sistēmai. Šonedēļ Ārskatā Ir žurnālisti Aivars Ozoliņš un  Pauls Raudseps vērtē apsūdzības saturu un kā tā varētu ietekmēt Trampa izredzes atgriezties Baltajā namā. Kolēģi arī apspriež Saūda Arābijā notikušo Ukrainas miera konferenci, kurā piedalījās Ķīna, bet uz kuru netika aicināta Krievija. Apvērsums Nigērā un pučistu briestošais konflikts ar kaimiņvalstīm Rietumāfrikā, kā arī referendums par prezidenta termiņa ierobežojumu atcelšanu Centrālāfrikas Republikā atgādina par krievu algotņu grupējuma Vāgner augošo ietekmi Āfrikā. Kolēģi arī pievērš uzmanību tiesu izmantošanai pret Indijas opozīcijas līderi, Francijas militārajai sadarbībai ar Japānu, un cerīgām ziņām no kodolsintēzes pētniekiem.

Raidierakstā Ārskats Ir komentētāji Pauls Raudseps un Aivars Ozoliņš dalās pārdomās par ārpolitikas aktualitātēm un izceļ gan lielas, gan mazas ziņās pamanītas lietas, kas Latvijā nevarētu notikt. Podkāsts ir pieejams Ir.lvSpotify, Apple un Google Podcasts.

Labākais veids, kā atbalstīt mūsu redakciju — abonēt Ir.

Esam arī pateicīgi visiem, kas gatavi atbalstīt tieši Ārskatu vienreizējā maksājumā (šeit) vai regulārā maksājumā (šeit).

Atcelt savu regulāro ziedojumu jebkurā brīdī varat šeit: billing.stripe.com

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. #SIF_MAF2023

Pagaidām nav neviena komentāra

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu