Ārskats nr. 27: Krievu “uzvara” pār ASV dronu; Dienvidkoreja un Japāna meklē izlīgumu; kodolzemūdenes Kanberai. • IR.lv

Ārskats nr. 27: Krievu “uzvara” pār ASV dronu; Dienvidkoreja un Japāna meklē izlīgumu; kodolzemūdenes Kanberai.

Pauls Raudseps

Pasaules uzmanība šonedēļ bija pievērsta incidentam virs Melnās jūras, kurā krievu iznīcinātāji nogāza amerikāņu bezpilota lidaparātu. Taču globālai drošībai ilgtermiņā stratēģiski svarīgāka būs ASV, Lielbritānijas un Austrālijas vienošanās par sadarbību pret Ķīnas ietekmi un arī Japānas un Dienvidkorejas sarežģīto attiecību nogludināšana. Šajā raidījumā Aivars Ozoliņš un Tomass Pildegovičs apskata simtiem miljardu dolāru vērto ASV, Lielbritānijas un Austrālijas vienošanos par kodolzemūdeņu būvēšanu, kā arī apspriež Ķīnas augošo ietekmi Tuvajos Austrumos, Šveices banku sektora milža Credit Suisse nedienas, un Krievijas piekrišanu pagarināt vienošanos par graudu izvešanu no Ukrainas ostām.

Raidierakstā Ārskats Ir komentētājs Aivars Ozoliņš un ārpolitikas eksperts Tomass Pildegovičs dalās pārdomās par ārpolitikas aktualitātēm un izceļ ziņās pamanītas lietas, gan lielas, gan mazas, kas Latvijā nevarētu notikt. Podkāsts ir pieejams Ir.lv, Spotify, Apple un Google Podcasts.

Labākais veids, kā atbalstīt mūsu redakciju — abonēt Ir. ir.lv/abonesana/zurnals-ir/

Esam arī pateicīgi visiem, kas gatavi atbalstīt tieši Ārskatu – to var darīt šeit: https://donate.stripe.com/bIY5njbUoa5U1DG3cy

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. #SIF_MAF2022

Pagaidām nav neviena komentāra

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu