Populārākais nav patiesākais • IR.lv

Populārākais nav patiesākais

Ilustrācija — Freepik
Marija Leskavniece

Lai tehnoloģiju attīstību izmantotu savā labā, ir vērts nevis baidīties no superintelekta, kas pārspēs cilvēka prātu, bet jāizglītojas to lietošanā, uzskata RTU Rīgas Biznesa skolas pasniedzēja Čiaki Sekiguči Bemsa

Mūzikas straumēšanas platforma spēj paredzēt klausītāja noskaņojumu. Kartes lietotne telefonā zina, uz kurieni dodies. Tehnoloģiju korporāciju radītie algoritmi kļūst aizvien gudrāki. Turklāt līdz ar teksta ģenerēšanas rīku straujo attīstību pēdējos mēnešos, šķiet, būs noķerta arī cilvēkam vien piemītošā spēja būt radošam. Vai digitālajā laikmetā joprojām aktuālas ir bailes no tehnoloģijas, kura var pāraugt savu radītāju?

1818. gadā angļu rakstniece Mērija Šellija radīja hrestomātisko darbu Frankenšteins jeb Jaunais Prometejs par zinātnieku Viktoru Frankenšteinu, kurš rada briesmoni, varenāku par pašu. Vairāk nekā 100 gadus vēlāk amerikāņu zinātniskās fantastikas autors Aizeks Azimovs bailes no pārlieku cilvēciskiem mehānismiem nodēvēja par Frankenšteina kompleksu.

Čiaki Sekiguči Bemsa: «Mums jālūkojas pāri bailēm, lai saprastu, kādas ētiskas problēmas saistībā ar tehnoloģijām un mākslīgo intelektu ir aktuālas šobrīd.»
Publicitātes foto

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu