Sastrēgumi parasti klusajā centrā, līksmu fanu ordas, disenes līdz rītam, suvenīru plūdi un pārcenotas ātrās uzkodas. Vienā vārdā: svētki! 

Šogad Fīniksa uzņēma Super Bowl — amerikāņu futbola līgas finālspēli, lielāko ikgadējo sporta notikumu ASV. Ja var ticēt aptaujām, brangāka izēšanās amerikāņiem ir tikai Pateicības dienā. Kaimiņi un draugi pulcējas pie ekrāniem mājās vai dodas uz sporta bāriem, protams, izņemot dažus desmitus tūkstošu, kas par klātbūtni stadionā gatavi samaksāt vidējo mēnešalgu valstī. Šogad biļetes cena bija vidēji 5,5 tūkstoši dolāru. Simtos mērāma tā pēdējo reizi bija pirms 15 gadiem.

Es biju starp 113 miljoniem, kas skatījās TV translāciju. Spēle — ķiverēs un polsterētos kreklos iespīlētu muskuļotu vīru cīņa par milzīgai ozolzīlei līdzīgu bumbu — man ir tumša bilde, lielākoties vēroju publiku. Stumdoties pa pilsētas parku ar milzīgajiem ekrāniem ne reizi vien dzirdēju sajūsmu par puslaikā gaidāmo Riannas šovu. Dīva nebija kāpusi uz skatuves vairākus gadus, tāpēc daļai prioritāte bija koncerts. Nebrīnos, ka TV pārraidē Riannai bija par dažiem miljoniem lielāka publika.

Mača beigas nesagaidīju, jo pēc saulrieta iegriezās stindzinošs vējš. Kad lasīju par Chiefs uzvaru, manā Instagram lentē iekrita studiju kolēģes reportāža no indiāņu aktīvistu protesta pie spēles stadiona, pieprasot Kanzassitijas komandai beidzot nomainīt nosaukumu, atteikties no bultveidīgā logo un fanu «tomahauka cirtiena», jo šī indiāņu kultūras vulgarizēšana ir aizskaroša. Vairākas citas komandas jau ieklausījušās vietējo cilšu protestos, taču ne Super Bowl laureāti.

Līdzīgi raksti

Lai tik skan!

Kamēr Eiropas viņā malā cilvēkus apdraud negants karstums, mums turpinās «zaļā ziema». Tik vien siltuma ir, kā no Jāņu ugunskuriem un kaismīgajām cīņām pašvaldībās. Vairāki ilglaicīgie mēri zaudējuši amatus, bet Rīgā opozīcijā palikušais «uzvarētājs» Šlesers pat vicināja mēslu dakšas mītiņā pie Brīvības pieminekļa, solot «uzvarēt» visā Latvijā. Kā ar to veiksies, redzēsim Saeimas vēlēšanās nākamgad, bet pagaidām Rīgas domē iestājies lietišķs miers — jaunais mērs apstiprināts, jāsāk strādāt.Reti kurš pirms vēlēšanu kampaņas bij

Karstie Jāņi

Arvien karstāk iet pasaulē, un es nedomāju tikai termometra vasarīgos rādījumus. Izraēla masīvi bombardē Irānas kodolprogrammas objektus, Teherāna atbild ar triecieniem pa Telavivu un citām pilsētām, un arī Latvijai nākas organizēt pilsoņu evakuāciju no nāves draudiem Tuvo Austrumu peklē.

Buldozers tukšgaitā

Paldies vēlētājiem, ka cīņa par Rīgu beigusies veiksmīgi — buldozers galvaspilsētu nenošķūrēs! Tas rūc skaļi, bet tukšgaitā, jo Aināra Šlesera savtīgo interešu koalīciju ar prokremliskiem spēkiem nav tikusi pie varas.

Par ko lai balso?

Pirms pašvaldību vēlēšanām šovasar šo jautājumu dzirdu daudz biežāk nekā citkārt. Un jautātāju balsī skan gandrīz vai izmisums. Jo viņi dzīvo Rīgā un jūtas kā spīlēs starp pienākumu iet uz vēlēšanām, lai nepieļautu galvaspilsētas atgriešanos korupcijas renstelē, bet vienlaikus «gaišo spēku» kandidātiem trūkst harismas, paveikto darbu saraksts šķiet pārāk īss, vai par viņiem pirmo reizi esam padzirdējuši tikai tagad, kampaņas karstumā.Mani šis jautāju

Jaunākajā žurnālā