Mācies vai brauc prom! • IR.lv

Mācies vai brauc prom! 6

Raisai Lazņenko šogad paliks 74 gadi. Tā kā meita un mazdēli ir Latvijas pilsoņi, beidzot nolēmusi arī pati apgūt valsts valodu. Foto — Edgars Pohevičs
Ilze Šķietniece, speciāli Ir

Daļa Latvijas iedzīvotāju ar Krievijas un Baltkrievijas pasi valsts valodu nemācīsies. Vai viņus tiešām deportēs?

Stāstot, kā kļuva par Krievijas pilsoni, daugavpiliete Irēna Birjukovska raud. Pagājušajā gadā nomira mazdēls. Irēna viņu auklēja un kopa gandrīz kopš dzimšanas. Zēns pasaulē nāca 2014. gadā. Toreiz, izrakstot no slimnīcas, ārsti jaunajai māmiņai, Irēnas meitai, paziņoja — tā kā bērns guvis dzemdību traumu, viņam dzīvi nāksies pavadīt ratiņkrēslā. Jaunā sieviete to smagi pārdzīvoja un savās bēdās bija palikusi viena. Irēna viņu atbalstīja, kā vien prata. Lai meita varētu strādāt un nopelnīt iztiku, nolēma nodoties mazbērna aprūpei. Tajā laikā arī pati bija šķīrusies no vīra. «Par dzīvokli jāmaksā, bet darba nebija, un līdz pensijai vēl tālu,» viņa ieskicē savu finansiālo situāciju. Tas pamudināja pieņemt Krievijas pilsonību. Sperot šādu soli, pensiju varēja saņemt jau no 55 gadu vecuma. Tieši tik viņai arī bija. 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu