VIDEO: Daina Dubra Engures viedciemā: “Tevī ir spēks darīt, lai būtu skaista dzīve” • IR.lv

VIDEO: Daina Dubra Engures viedciemā: “Tevī ir spēks darīt, lai būtu skaista dzīve”

Publicitātes foto

“Ja esi nolēmis dzīvot nelielā Latvijas ciemā, gribas, lai te ir forši. Tevī ir spēks kaut ko darīt, lai šeit būtu skaista dzīve. Ja vēlamies, lai šis ciems būtu uz kartes, mums pašiem ir jākustas,” uzskata Daina Dubra, Engures viedā ciema kopienas pārstāve.

“Ciema galvenā vērība ir cilvēki, tādēļ sadarbība ir ļoti svarīga. Izaicinājums ir atrast līdzdomātājus. Svarīgi ir nenobīties no pirmajām grūtībām un meklēt dzirdīgas ausis,” uzsver Daina.

“Mazi taureņu vēzieni var radīt izmaiņas lielajā pasaulē. Ja mēs, vairāki taureņi, kustināsim spārnus, viss būs forši,” ir pārliecināta Daina.

Viedie ciemi ir aktīvas iedzīvotāju kopienas lauku apvidos, kas izmanto inovatīvus un radošus risinājumus, lai uzlabotu kopienas dzīves apstākļus un nodrošinātu ilgtspēju.

Kopš 2021.gada atpazīstamības zīmi “Viedais ciems” visā Latvijā ir saņēmušas 18 kopienas, savukārt atpazīstamības zīmi “Ceļā uz viedo ciemu” – 22 kopienas.

Biedrība NEXT ir sagatavojusi TUESI.LV video stāstus par divdesmit Latvijas “Viedajiem ciemiem” un to kopienu līderiem, ļaujot ielūkoties “Viedo ciemu” ikdienā un kopienu līdzdalības aktivitātēs.

Projektu TUESI.LV :: Viedo Ciemu stāsti īsteno biedrība NEXT ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta saturu atbild biedrība NEXT.

Pagaidām nav neviena komentāra

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu