Lielā vēlēšanās • IR.lv

Lielā vēlēšanās

3
Nellija Ločmele

Biju iecerējusi šonedēļ aiziet uz Vašingtonas Wizards spēli Fīniksā un klātienē redzēt Kristapa Porziņģa meistarstiķus laukumā, bet gripas vīruss izjauca plānus, un šī lieliskā iespēja jālaiž gar puņķaino degunu. Neko darīt, dzeru ingvera tēju ar medu un sēžu telefonā — pietiekami daudz interesantu jaunumu, arī neizejot no mājas. Nobalsoju Īlona Maska ekspresaptaujā par viņa atkāpšanos no tvitera vadības. Jā! Varu justies apmēram tikpat gandarīta kā ASV parlamenta izmeklēšanas komisija, kas nupat paziņoja gala secinājumus par 6. janvāra uzbrukumu Kapitolijam un prezidenta Trampa kriminālo lomu šajā sazvērestībā — darbs ir padarīts, bet, kādas būs reālās sekas, nav skaidrs.

Patiesībā šogad esam pieredzējuši tik negaidītus pārsteigumus un plānu maiņu, ka aizraujas elpa. Garām palaista sporta spēle vai tvitera kaislības ir sīki putekļi vētrā.

184 ukraiņu sportisti ir gājuši bojā kopš Krievijas iebrukuma februārī, nesen ziņoja prezidents Zelenskis. Un tā, protams, ir tikai neliela daļa no milzīgajiem postījumiem un ciešanām, ko Putina armija desmit kara mēnešos ir atnesusi Ukrainai, miljoniem cilvēku. Ļoti sāpīgi apzināties, ka upuru skaits turpinās pieaugt, jo Krievijas sakāve, kaut arī neizbēgama, vēl prasīs laiku, drosmi, asinis. Un ieročus un naudu, kas ir mūsu — Ukrainas sabiedroto — atbildības daļa, lai atjaunotu mieru Eiropā.

Šī arī būs mana lielākā vēlēšanās, sagaidot Jauno gadu — lai tas atnes mieru. Par laimi, te nav jācer uz debesu brīnumu, bet jāsper stingri soļi tepat uz zemes. Tāpēc otrs vēlējums — izturību!

Lai priecīgi Ziemassvētki un laimīgs Jaunais gads!

Komentāri (3)

Sskaisle 03.01.2023. 10.06

Kad šo lasīju – es pilnīgi sarāvos, jo tā ir viens pret vienu mana situācija.
Privātā klīnikā, kurā ārstēju vienu no savām kaitēm, man nozīmēja operāciju. Tā bija ļoti dārga – tieši 100x !!! dārgāka , kā Austrumu slimnīcā. Iesniedzu ģimenes ārstei visus izmeklējumus un diagnozes aprakstu un saņēmu norīkojumu uz operāciju, kuru man veica un par , kuru es samaksāju tiešām mazu naudu. Bet – ārsts pēc operācijas tā arī pie manis nepienāca, viņa asistente arī nē . Pēc nepilnu 2 mēnešu gaidīšanas – zvanīsanas, jeb trobelēšanās saņēmu izrakstu par operācijas reuzltātiem. Griezos ar to pie ģ. ā. – ko man darīt tālāk? Esot jāiet uz to pašu klīniku. Mēnesi taupīju naudu , lai varētu turpināt apmaksāt savu vizīti. Vēl pēc mēneša – kopā 5 mēneši – gandrīz pusgads – tiku pie sava privātklīnikas ārsta. Izrādās, ka uzreiz pēc operācijas esot bijis jālieto tādas un tādas zāles, jādara tas un vēl šitas un ka tagad viss – t.i. operācija ir bijusi gandrīz pa tukšo. Operāciju man veica ārsts, kurš strādā arī manis minētajā privātklīnikā un veica man izmeklējumus. Jautājums – vai tāda ārsta pienākums nebija nozīmēt pēcoperācijas ārstēšanu, vai vismaz izrunāt pašam ar mani, vai likt to izdarīt viņa asistentei ? Vai privātklīnikas daktere nezināja par garo ceļu valsts un privātklīniku sadarbībā un par katras minūtes cenu , nōzīmi smagu slimību ārstēšanā?

Protams, ka esmu spiesta tagad turpināt ārstēšanos, ja gribu dzīvot un , protams, ka es atkal izmantošu, būšu spiesta izmantot valsts apmaksātus pasūtījumus. Ja valsts ārstniecības iestādēs ārstiem būtu tikpat liela atbildība, ja valsts tomēr kontrolētu šādas situācijas, kurās tiek manipulēts ar pacientiem, lai parādītu, ka valsts medicīna ir slikti, bet superdārgā, privātā medicina ir laba , tad mums nebūtu tik nenormāli daudz priekšlaicīgi mirušo. A/PAR politiķi šeftējās, izsaimniekoja medicīnas nozari, nu redzēsim, kā iesim Pīlēna Meņģelsonei. Varbūt, kāds gaismas stariņš parādīsies. Varbūt . Jo tā ir sistēma. Tas nav viens atsevišķs gadījums . Jeb citiem vārdiem – tādi esam.

https://jauns.lv/raksts/par-veselibu/537777-aizdomas-par-vezi-sieviete-nesanem-nekadu-palidzibu-un-atbalstu-no-sava-arsta

0
0
Atbildēt

1

  Sskaisle > Sskaisle 03.01.2023. 10.11

  Kāpēc to komentāru rakstu šeit?
  Rīgā ir nokusis sniegs. Tik nenormāli netīra pilsēta, ka raudāt gribas. Kā kaut kādā visu svēto pamestā bananvalstiņas bezcerībā.

  Protams, ka Rigas dome grimst izšķērdībā un tiesiski nepierādāmā korupcijā, bet arī tāpēc, ka mēs – cilvēki tādi esam un lumpenizējamies arvien plašāk, vairāk un straujāk.

  Jautājums , kuru uzdodu 101.x – kāpēc? Ja mums ir viens no lielākajiem budžetiem kultūrai, kāpēc esam vieni no lielākajiem sivēniem pasaulē?

  Par to uzrakstiet. Kāpēc?

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 27.12.2022. 20.56

es ļoti gribu saprast, kas notiek Latvijā – kāpēc joprojām Latvijā tiek ielaisti Krievijas militāristi, policisti. Un viņiem piešķirts patvēruma statuss, kas attiecīgi pienākas visai viņa ģimenei.

Kāpēc mūs – vienkāršos cilvēkus aicina palīdzēt Ukrainai, bet varas elite – gatavo Latvijas okupāciju bez karadarbības? Vai es kļūdos savā viedoklī? Tad žurnālisiti – uzrakstiet, kas notiek Latvijā.

https://www.santa.lv/raksts/aktuali/bijusais-krievijas-policijas-darbinieks-tiesas-cela-panak-patveruma-pieskirsanu-latvija-54864/

0
-1
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu