VIDEO: Jānis Subatiņš Ancenes viedciemā: “Katram ciematam jāveido sava “seja”” • IR.lv

VIDEO: Jānis Subatiņš Ancenes viedciemā: “Katram ciematam jāveido sava “seja””

Publicitātes foto

“Katram ciematam jāveido sava “seja”. Mēs gribam labsajūtu, kas nebūtu izveidota piespiedu kārtā, tādu, kas būtu ar ilgu pastāvēšanas iespēju,” uzsver Jānis Subatiņš, Ancenes viedā ciema kopienas pārstāvis.

“Mēs priecājamies, ka Ancenē ir aktīva uzņēmējdarbība un mūsu ciemam ir ietekme uz plašu reģionu,” atzīmē Jānis.

“Viedie ciemi aktivizē iedzīvotājus domāt tālredzīgi un iesaistīties savas dzīves vietas iekārtošanā. Ancene nav administratīvais centrs, te nav nevienas pašvaldības institūcijas, tādēļ šeit ir nozīmīgs cilvēku viedums un kopīgā darbošanās,” skaidro Jānis.

Viedie ciemi ir aktīvas iedzīvotāju kopienas lauku apvidos, kas izmanto inovatīvus un radošus risinājumus, lai uzlabotu kopienas dzīves apstākļus un nodrošinātu ilgtspēju.

Kopš 2021.gada atpazīstamības zīmi “Viedais ciems” visā Latvijā ir saņēmušas 18 kopienas, savukārt atpazīstamības zīmi “Ceļā uz viedo ciemu” – 22 kopienas.

Biedrība NEXT ir sagatavojusi TUESI.LV video stāstus par divdesmit Latvijas “Viedajiem ciemiem” un to kopienu līderiem, ļaujot ielūkoties “Viedo ciemu” ikdienā un kopienu līdzdalības aktivitātēs.

Projektu TUESI.LV :: Viedo Ciemu stāsti īsteno biedrība NEXT ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta saturu atbild biedrība NEXT.

Pagaidām nav neviena komentāra

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu