VIDEO: Kristīne Ļaksa Krimūnu viedciemā: “Vajag domāt un sapņot lielas lietas” • IR.lv

VIDEO: Kristīne Ļaksa Krimūnu viedciemā: “Vajag domāt un sapņot lielas lietas”

Publicitātes foto

“Vajag domāt un sapņot lielas lietas. Ja būsi atvērtu sirdi, mīlēsi to, ko dari un iesaistīsies arī pats, tad nevar nesanākt!” ir pārliecināta Kristīne Ļaksa, Krimūnu viedā ciema kopienas pārstāve.

“Viedais ciems nozīmē būt gudriem, efektīvi izmantot esošos un radīt jaunus resursus. Svarīgākais, lai iedzīvotājiem ir labi šeit būt un vēlme darīt, lai būtu vēl labāk,” uzskata Kristīne.

“Gandrīz viss mūsu pagastā ir tapis, pateicoties biedrību iniciatīvai un projektiem. Gribētos, lai ir lielāka iedzīvotāju interese – “ejam un darām!”, “darām tā!”, “man ir ideja!”. Jo mēs vairāk esam, jo mēs vairāk varam izdarīt,” uzsver Kristīne.

Viedie ciemi ir aktīvas iedzīvotāju kopienas lauku apvidos, kas izmanto inovatīvus un radošus risinājumus, lai uzlabotu kopienas dzīves apstākļus un nodrošinātu ilgtspēju.

Kopš 2021.gada atpazīstamības zīmi “Viedais ciems” visā Latvijā ir saņēmušas 18 kopienas, savukārt atpazīstamības zīmi “Ceļā uz viedo ciemu” – 22 kopienas.

Biedrība NEXT ir sagatavojusi TUESI.LV video stāstus par divdesmit Latvijas “Viedajiem ciemiem” un to kopienu līderiem, ļaujot ielūkoties “Viedo ciemu” ikdienā un kopienu līdzdalības aktivitātēs.

Projektu TUESI.LV :: Viedo Ciemu stāsti īsteno biedrība NEXT ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta saturu atbild biedrība NEXT.

Pagaidām nav neviena komentāra

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu