VIDEO: Daina Vanaga Ziemupes viedajā ciemā: “Lai ikviens šeit jūtas kā mājās” • IR.lv

VIDEO: Daina Vanaga Ziemupes viedajā ciemā: “Lai ikviens šeit jūtas kā mājās”

Publicitātes foto

“Mums ir ļoti svarīgi saglabāt šo vietu gan cilvēkiem, kuri šeit ir dzīvojuši paaudzēs, gan tiem, kuri Ziemupi izvēlas par savām jaunajām mājām, kā arī tiem, kuri šeit vienkārši atbrauc atpūsties. Ar savu darbošanos mēs vēlamies panākt, lai ikviens šeit jūtas kā mājās, kā savējais,” uzsver Daina Vanaga, Ziemupes viedā ciema kopienas pārstāve.

“Ziemupe ir “Viedais ciems”, jo ziemupnieki nebaidās sapņot lielus sapņus, par tiem runāt, ar tiem aizrauties un “aizdedzināt” arī citus. Ziemupnieki prot svinēt, piedzīvot un ļaut piedzīvot citiem,” atklāj Daina.

“Viedums mūsdienās visbiežāk saistās ar tehnoloģijām. Taču jāatceras, ka mēs esam daļa no dabas. Mums ir jādzīvo saskaņā ar dabu, saskaņā ar to, kas mēs esam, un ar to, kas mūsu saknēs ir ierakstīts,” ir pārliecināta Daina.

Viedie ciemi ir aktīvas iedzīvotāju kopienas lauku apvidos, kas izmanto inovatīvus un radošus risinājumus, lai uzlabotu kopienas dzīves apstākļus un nodrošinātu ilgtspēju.

Kopš 2021.gada atpazīstamības zīmi “Viedais ciems” visā Latvijā ir saņēmušas 18 kopienas, savukārt atpazīstamības zīmi “Ceļā uz viedo ciemu” – 22 kopienas.

Biedrība NEXT ir sagatavojusi TUESI.LV video stāstus par divdesmit Latvijas “Viedajiem ciemiem” un to kopienu līderiem, ļaujot ielūkoties “Viedo ciemu” ikdienā un kopienu līdzdalības aktivitātēs.

Projektu TUESI.LV :: Viedo Ciemu stāsti īsteno biedrība NEXT ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta saturu atbild biedrība NEXT.

Pagaidām nav neviena komentāra

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu