Odiseja uz cūku kūti 2

Kirkes loma Aika Karapetjana filmā Sema ceļojumi ir Latvijas Nacionālā teātra aktrises Lauras Siliņas debija kino. Publicitātes foto
Kristīne Simsone

Jaunā Latvijas filma Sema ceļojumi — ar melno humoru par stereotipiem

Mežaina un mazapdzīvota — tā Sema ceļojumu sākumā izskatās vieta, kur filmas titulvaronis Semjuels (beļģu aktieris Kevins Jansens) ar auto traucas pa putekļainiem ceļiem, sava, kā noprotams, bioloģiskā tēva meklējumos. Jaunais vīrietis atrodas nekurienes vidū, un jau ar sākuma kadriem kļūst skaidrs, ka viņš te neiederas — Sems nerunā vietējā valodā, bezpersoniskais īres auto ir kapsula, kas viņu šķir no ārpasaules, pa kuru citā tempā kuļas vietējie, un viņi, protams, Sema labi artikulēto angļu valodu nesaprot. Vīrieša pirmā nozīmīgā saskarsme — vai drīzāk sadursme — notiek, kad viņa auto notriec sivēnu. Šis negadījums kalpo par atsperi tālākajiem notikumiem, kas nabaga ceļiniekam liek iekulties mēslos, dažbrīd gluži burtiski; sivēns pieder kādai zemnieku ģimenei, pie kuras Semjuels nonāk pēc tikšanās ar Kirki (Nacionālā teātra aktrises Lauras Siliņas debija kino). Varones vārds nav nejaušs — te ievīti grieķu mitoloģijas un Homēra Odisejas motīvi — Kirke, izmantojot burvestības, pārvērta Ajas salā nonākušos ceļiniekus par cūkām. Lai arī simboliski, arī filmā noris sava veida pārvēršana.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu