Ūdens ķērāji • IR.lv

Ūdens ķērāji

Ruslans Lucenko brien pēc ūdens parauga Vakarbuļļu pludmalē. Foto — Veselības inspekcija
Māris Diņģelis

Arvien siltākas vasaras priecē daudzus atpūtniekus Latvijā, taču klimata pārmaiņas kaitē peldvietu kvalitātei

Pirmdienā, 6. jūnijā, Vese­lības inspekcijas Vides veselības nodaļas darbinieki sēdās divās automašīnās un sākās viņu kārtējā sacenšanās ar laiku. Divās dienās bija jāapbraukā 23 peldvietas Rīgas reģionā. Viens auto aiztraucās uz Jūrmalu, otrs uz jūras krastu Rīgā un Saulkrastos. «Mums ir īpaši saplānoti maršruti,» stāsta vecākais higiēnas ārsts un koordinators Ruslans Lucenko.

Katrā vietā viņa kolēģi gumijas puskombinezonā iebrida līdz vismaz viena metra dziļumam un paņēma paraugu 30 cm zem ūdens virsmas. Pēc tam sterilās puslitra pudeles salika aukstuma somā, kura četru stundu laikā bija jānogādā institūta Bior laboratorijā.irmdienā, 6. jūnijā, Vese­lības inspekcijas Vides veselības nodaļas darbinieki sēdās divās automašīnās un sākās viņu kārtējā sacenšanās ar laiku. Divās dienās bija jāapbraukā 23 peldvietas Rīgas reģionā. Viens auto aiztraucās uz Jūrmalu, otrs uz jūras krastu Rīgā un Saulkrastos. «Mums ir īpaši saplānoti maršruti,» stāsta vecākais higiēnas ārsts un koordinators Ruslans Lucenko.

Laika ierobežojuma dēļ vienā dienā uz visām peldvietām paspēt nevar, tāpēc paraugu ņemšana turpinājās arī otrdien, dodoties uz Siguldu un galvaspilsētas saldūdeņiem — Bābelītes ezeru un Daugavu. No Rīgas attālākās vietās paraugus savāca četras reģionālās nodaļas.

Operatīvie analīžu rezultāti bija gatavi jau piektdien. Pēc mēneša šis process atkal tiks atkārtots, un tā tas turpināsies līdz septembrim.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu