Nodokļi samaksāsies paši?

Zīmējums — Shutterstock
Elza Elksnīte, speciāli Ir

Vienkāršotais nodokļu samaksas risinājums, ko jūnija vidū apstiprināja Saeimā, paredz nodokļu aprēķināšanu un iekasēšanu faktiski bez maksātāja iesaistes, ja vien tas izveidos saimnieciskās darbības ieņēmumu kontu. Likuma grozījumi jau stājušies spēkā, bet komercbankas saviem klientiem šādus kontus sola piedāvāt, agrākais, nākamgad

Saeima 2021. gada 16. jūnijā pieņēma grozījumus likumā «Par nodokļiem un nodevām», kas paredz ieviest saimnieciskās darbības ieņēmumu kontu. Tā kā pagaidām šo risinājumu varēs izmantot tikai mikrouzņēmumu nodokļa maksātāji, vienlaikus pieņemti grozījumi arī Mikrouzņēmumu nodokļa likumā, skaidro Valsts ieņēmumu dienestā. Šo nodokli līdz šim varēja maksāt manuāli, bet turpmāk maksājumu varēs veikt arī automātiski no jaunizveidotā konta, līdzko tas tiks ieviests. Atkarībā no ieviešanas rezultātiem nākotnē personu loks, kas var izmantot šo risinājumu, iespējams, tiks pārskatīts un paplašināts.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu