Viens liels citāts

Albuma veidotāji: Matīss Čudars (pa kreisi), Rinalds Maksimovs, Lorete Medne, Jānis Šipkēvics, Alise Joste, Kārlis Josts, Evija Vēbere un Miķelis Putniņš. Publicitātes foto
Jānis Žilde, TVNET žurnālists, mūzikas kritiķis
Print Friendly, PDF & Email

Muzikālās apvienības Nepāriet albums Lūk klausītāju mētā dažādos virzienos

Pirms ķeros pie mūziķu apvienības Nepāriet jaunā albuma, nedaudz ļaušos refleksijai par aizgājušajiem padsmit gadiem pašmāju mūzikā, kur būtisku lomu spēlējis festivāls Positivus. Ar šo notikumu piejūras pilsētiņā Salacgrīvā, kurš gan pēdējos gados nedaudz mainījis saturisko koncepciju un pagājušogad nenotika (visticamāk, arī šogad nebūs), uzaugusi vesela mūziķu paaudze. Tā kāri tvēra tūkstošgades pirmā gadu desmita otrajā pusē jaunu elpu ieguvušo dažādu alternatīvās mūzikas formu un formātu atdzimšanu. Frīkfolks, indīpops, diskopanks, postpanks… tie ir tikai daži no žanriem, kas, pārstrādājot 70.—80. gadu muzikālo mantojumu, no jauna rezonēja jauniešu prātos — par to rakstīja mūzikas izdevums Pitchfork, to spēlēja radio. Urbānās mūzikas uzvaras gājiens tolaik vēl nebija sācies, tāpēc «Positivus gadus» varam uzlūkot kā noslēgtu laika nogriezni Latvijas mūzikas vēsturē.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu