Pašattīrīšanās 3

Armands Ruks. Zīmējums — Ernests Kļaviņš
Ieva Jakone
Print Friendly, PDF & Email

Kāpēc kriminālprocesi Valsts policijas vadošajām amatpersonām birst cits pēc cita, vaicājam Valsts policijas priekšniekam Armandam Rukam

Cik ļoti man gribētos, lai tā nebūtu! Tā iesaucas policijas priekšnieks Armands Ruks, kad vaicāju, vai policijas vadības līmenī gaidāmi vēl kādi kriminālprocesi. Aizdomās par naudas atmazgāšanu un ienākumu nenorādīšanu deklarācijā tika aizturēts Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Andrejs Sozinovs. Par iespējamiem pārkāpumiem iepirkumos sākts kriminālprocess pret VP priekšnieka vietnieku, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieku Normundu Krapsi. Maija beigās Iekšējās drošības birojs veicis kratīšanu arī kāda pagaidām neatklāta Rīgas reģiona kriminālpolicijas pārvaldes nodaļas vadītāja darba vietā. «Stājoties amatā, es ļoti labi apzinājos, ka nekāda pastaiga šeit nebūs,» notikumus komentē Ruks, kurš policijas šefa krēslā ir kopš pagājušā gada oktobra. Laiku sarunai likumsargam izdodas atrast pirmdienas vakarā ap pulksten septiņiem. Kamēr man krūzē nomierinoša piparmētru tēja, viņš malko kafiju un atmet ar roku, kad pateicos par izbrīvēto laiku sarunai pēc darbalaika beigām, — šis esot normāls darbalaiks.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu