Veids, kā justies dzīvam

  • Solveiga Krūmiņa-Koņkova
  • 30.11.2020
  • Domuzīme
Nacistiskās Vācijas izveidotās Štuthofas koncentrācijas nometnes krematorija. Bijušo nāves nometņu vietas mūsdienās kļuvušas par tūrisma galamērķiem. 
2020. gada vasara.
Foto —  LETA/AFP

Nacistiskās Vācijas izveidotās Štuthofas koncentrācijas nometnes krematorija. Bijušo nāves nometņu vietas mūsdienās kļuvušas par tūrisma galamērķiem. 2020. gada vasara. Foto — LETA/AFP

Tumšais tūrisms demonstrē vienīgi narcisma kultūras nostiprināšanos

Iedomāsimies, ka visi ar Covid-19 saistītie ierobežojumi pasaulē ir atcelti, ir karstākais ceļojumu laiks un arī Latvijā atkal ierodas tūkstošiem tūristu. Vieni vēlas apskatīt skaistākās ainavas, citi nolēmuši doties uz Aglonu vai iziet Svētā Jēkaba ceļa (Camino de Santiago) Latvijas posmu, vēl citiem prātā ir izklaides Vecrīgā. Taču viņu vidū ir arī tādi, kurus interesē nevis skaisti skati un dievnami, bet, piemēram, holokausta vietas, Stūra mājas pagrabi… Vietas, kuru, ja tā var teikt, centrālais apskates objekts ir nāve tās visnežēlīgākajos veidolos. 

Kas mudina tūristus tās apmeklēt — zinātkāre, vēlēšanās godināt upurus, vajadzība gūt spēcīgus emocionālos pārdzīvojumus? Bet varbūt pastāv vēl kas vairāk?

Jaunākajā žurnālā

Viss ir tikai situācija

Baltijas valstīm «labākais scenārijs šim laikam ir saspringts un bažu pilns miers», teic Reins Rauds. Foto — Andrass Kralla

Tekstu banka

Ilustrācija — Pexels